Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Haziran 2021

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı İnsan Hakları ve Demokrasi Gelişiyor Cevapları Top Yayınları 112

8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 112 7. Ünite Atatürk’ten Sonra İkinci Dünya Savaşı ve Sonrası İnsan Hakları ve Demokrasi Gelişiyor Etkinlik Soruları ve Cevapları

Bu etkinlik sayesinde yapılan düzenlemeler ve anayasa değişiklikleri ile insan haklarının katettiği yolu ve gelişimlerini kavrayacaksınız.

İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ GELİŞİYOR

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 112 Cevabı

Aşağıda Türkiye’de insan hakları ve demokrasi alanında yapılan düzenlemelere örnekler verilmiştir. Bu örneklerden yola çıkarak yaşanan gelişmelerin Türkiye’nin demokratikleşmesine ve özgürlüklerin genişletilmesine olan etkilerini değerlendirerek yazınız.

 • Cevap: Öncelikle hafta sonu ücretli tatil uygulaması ile öncelikle çalışanlara yeni haklar ve özgürlük alanı sağlanmıştır. İmzalanan Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi sayesinde tüm vatandaşların hak ve özgürlükleri kanun ve yasalar ile koruma altına alınmıştır. 1961 senesinde çıkarılan anayasa sayesinde ise TRT’nin ve üniversitelerin bağımsız olması düşünce özgürlüğünü tanırken aynı zamanda işçilere grev hakkının verilmesi de insanların haklarını aramasını sağlamıştır. Dolayısıyla da ülke içinde insan hakları daha demokratik bir seviye almıştır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. feride dedi ki:

  benim şahsen hoşuma gitti, inkılap ev ödevim hemen bitti, eline sağlık hazırlayanların. beğenmeyen varsa kesin zekasında sorun vardır.

  1. Cigdem dedi ki:

   Begenmedim
   Dersem yalan olur haklisin

   1. halil dedi ki:

    kelime oyunumu yapıyon laa

Yorum Yaz