Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Haziran 2021

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı İkinci Dünya Savaşı Sonrası Türkiye’de Meydana Gelen Gelişmeler Cevapları Top Yayınları 111

8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 111 7. Ünite Atatürk’ten Sonra İkinci Dünya Savaşı ve Sonrası İkinci Dünya Savaşı Sonrası Türkiye’de Meydana Gelen Gelişmeler Etkinlik Soruları ve Cevapları

İkinci dünya savaşını takip eden soğuk savaş döneminde Türkiye’nin tarım ve üretim alanındaki faaliyetlerini bu etkinlik kapsamında kavrayabileceksiniz.

İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONRASI TÜRKİYE’DE MEYDANA GELEN GELİŞMELER

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 111 Cevabı

A. Aşağıdaki grafiği inceleyerek, traktör sayısında meydana gelen değişimin işlenen tarım alanlarına etkisini, altında yer alan boşluğa yazarak değerlendiriniz.

  • Cevap: Grafiğe göre traktör sayısı arttıkça işlenen alan da daha da büyümüştür. Bu doğrultuda traktörün arım faaliyetleri üzerinde olumlu etkisi oldukça yüksektir diyebiliriz. Çünkü traktör insan gücünün uzun zamanda yaptığı bir işi daha kısa sürede yapmaktadır bu da üretimin ve işlenen alanın artmasını sağlamaktadır.

B. Aşağıdaki verilere göre Türkiye’nin ekonomik durumundaki temel degişimi tabloların altında yer alan bölüme yazınız.

  • Cevap: Bu tabloda yer alan verilere göre yıllar arasında sürekli bir tüketim artışı görülürken aynı zamanda ihracat oranı 1946 senesinde ithalat oranından fazla iken 1960 yılında ithalat oranı artmış ve ihracat oranı azalmıştır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. öğrenci dedi ki:

    yorum yaza yaza yoruldum

  2. erkan dedi ki:

    cevaplar on numara olmuş

Yorum Yaz