Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Nisan 2021

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları Sayfa 98 Hangi Liseye Gideceğiz Cevapları

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Hangi Liseye Gideceğiz Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 5. Ünite Ekonomi ve Sosyal Hayat Sayfa 98 Hangi Liseye Gideceğiz  Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

İlkokul ve ortaokul bitirdiğimiz zaman yeni bir eğitim ve öğrenim hayatına başlayacak olmanın heyecanı içerisinde oluruz. Yeni eğitim ve öğretim hayatına lisede devam edeceğiz. Peki ya hangi liseyi tercih etmemiz gerekecek? Lise tercih ederken dikkat edilmesi gereken hususları bilmek ve ona göre hareket etmek  gerekmektedir. Bu nedenle en hassas olunması gereken dönemlerden bir tanesi bu dönem olarak kabul edilmektedir.

Hangi Liseye Gideceğiz?

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 98 Cevabı

Sekizinci sınıfın sonunda ilköğretimi bitirip liseye başlayacaksınız. Siz hangi tür liseye gitmeyi düşünüyorsunuz. Gideceğiniz lise ileride seçmeyi düşündüğünüz mesleği etkileyecek bir eğitim almanızı sağlayacak mı? Alacağınız eğitim sizin geleceğinizi nasıl etkileyecek? Bu konudaki düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

  • Cevap: Sekizinci sınıfın sonunda yeni bir eğitim ve öğrenim hayatına başlamanın heyecanı içerisinde olacağım. Lise tercihimi yapmadan önce hangi meslekte olmak istediğime karar vermem ve o mesleği gerçekten yapıp yapamayacağımı test etmem gerekir. Elbette ki seçeceğim lise ileride yapmak istediğim meslek ile ilgili olmalıdır. Bu nedenle mesleğime karar verdikten sonra ilgili liselere tercih yaparım. Lisede kendimi geliştirir ve gelecekteki mesleğim için kendime olan yatırımları yapmaya başlarım.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. AŞK MELEĞİ dedi ki:

    Çok güzel iyice başardınız.

Yorum Yaz