Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları Sayfa 95 Proje Ödevi Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 5. Ünite Ekonomi ve Sosyal Hayat Sayfa 95 Proje Ödevi Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Sosyal Bilgiler dersi dahilinde, günümüzdeki ve geçmiş ile ilgili pek çok veri incelenir. Öğrencilerden, geçmişteki yaşanan durumların bilgilerine sahip olup, günümüzde ve gelecekte yaşanacak şeyleri de buna göre yorumlamaları beklenir. Bir konu üzerinde hakim olabilmek için öncelikle o konuyu etraflıca anlamış olmanız gereklidir. Öğretmenler de, bu noktada verecekleri proje ödevleri sayesinde öğrencilerin konu ile ilgili detaylı çalışma yapmalarını sağlarken aynı zamanda onların konuları da kalıcı bir şekilde öğrenmesini sağlamaktadır.

Bu proje ödevinde öğretmeniniz, sizlerden bir vakıf hazırlamanızı bekleyecektir. Bu konu için, günümüzde insanların en çok ne tür şeylere ihtiyaç duyduğunu araştırarak buna göre bir vakıf hazırlayabilirsiniz. Örneğin günümüzde, ekonomik sıkıntılar nedeniyle eğitim hayatı yarım kalan, çalışmak zorunda kalan ve okuyamayan insanlar, üniversite öğrencileri bulunmaktadır. Dilerseniz sizler de, bu tür insanları tespit ederek bunlara maddi destek sağlayan bir vakıf oluşturabilirsiniz.

5. Ünite Proje Ödevi

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 95 Cevabı

Bu ödevde, geçmişte ve günümüzde vakıfların çalışmalarını ve sosyal yaşamdaki rolünü göz önüne alarak günümüze uygun bir vakıf projesi hazırlamanız beklenmektedir.

Proje Ödevinin Adı: Benim Vakfım
Sevgili öğrenciler, geçmişte ve günümüzde vakıfların çalışmalarını ve sosyal yaşamdaki rolünü araştırarak günümüzdeki şartlara uygun bir vakıf projesi hazırlamanız istenmektedir.
Bu çalışmayı yaparken aşağıdaki yönergeye uyunuz.

1. Geçmişte ve günümüzde faaliyet gösteren vakıfların ne tür çalışmalar yaptığını belirleyiniz. ()
2. Geçmişte ve günümüzde faaliyet gösteren vakıfların sosyal yaşamda ne tür etkilerinin olduğunu belirleyiniz. Vakıflar
hakkında bilgi toplamak için Vakıflar Genel Müdürlüğünün www.vgm.gov.tr adresinden yararlanabilirsiniz.()
3. Geçmişte ve günümüzde vakıfların çalışmalarını ve sosyal yaşamdaki rolünü göz önüne alarak günümüz şartlarında faaliyette bulunabilecek bir vakıf projesi raporu hazırlayınız. Adı, amacı, faaliyet alanı ve çalışma planı hakkında bilgiler veriniz. ()
4. Vakfınıza ait bir logo tasarlayarak çiziniz. ()
5. Vakfınızı tanıtıcı bir afiş hazırlayınız. Afişinizde vakfınızın logosunu koyunuz. ()
6. Hazırladığınız rapor, logo ve afişi tanıtacak bir sunum hazırlayınız. ()
7. Ödeviniz “Proje Değerlendirme Formu”na göre değerlendirileceğinden puanlama ölçütlerini dikkate alarak çalışmanızı tamamlayınız. ()

  • Cevap:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz