7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları Sayfa 130 Doğal Miras Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 7. Ünite Ülkeler Arası Köprüler Sayfa 130 Doğal Miras Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Doğal mirasımız olarak bize bırakılan ve yararlandığımız ne varsa, her birini korumalı ve hatta geliştirmek için sık sık çalışmalar içerisinde olmalıyız. Doğal miraslarımız sayesinde hem sağlık hem turizm hem de güzellik bakımından fayda sağlarız. Doğal mirasların gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak hepimizin önemli bir görevi olarak kabul edilmektedir.

Doğal Miras

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 130 Cevabı

Bu çalışmada, doğal miras olarak nitelendirilen ve sizin daha önce görmüş olduğunuz veya araştırarak bilgi verebileceğiniz bir doğa alanının (Abant vb.) tanıtımını yapmanız istenmektedir.

Gezi Alanı: Çanakkale Kazdağları Ayazma
Bu yerin özellikleri nelerdir? Şifalı suları olması, oksijeni bol olması, çok sayıda ağaç bulunması, mitolojik hikayelerinin olması gibi çok sayıda özelliği bulunmaktadır.
Ne tür aktiviteler yapılabilir? Gezilerek kültür kazanılabilir, piknik yapılabilir, yürüyüş yapılabilir, tırmanış yapılabilir, fotoğraf çekilebilir.
Gözlemci:
Nasıl ulaşılır? Çanakkale Merkez’den araçla bir saatte ulaşım sağlanabilir
Nerede kalınabilir? Ormanın içerisinde olan evler tercih edilebilir. Olmazsa assos antik kentine yakın olduğundan ve assos da çok güzel bir yer olduğundan dolayı kalacak yer için tercih edilebilir.
Sizce burası neden bir doğal miras ögesidir ve ülkemiz açısından neden değerlidir? Çok sayıda ağaç vardır ve bu ağaçların her biri çok uzun yıllar boyunca yaşamaktadır. Bölgeye gittiğimiz zaman var olan havanın temizliği hemen fark edilir. Türkiye’nin havasının temizliğini böyle doğal miras olarak nitelendirilen yerler ile sağlanmaktadır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.