Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Nisan 2021

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 7. Ünite Ülkeler Arası Köprüler Sayfa 135 Öz Değerlendirme Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 7. Ünite Ülkeler Arası Köprüler Sayfa 135 Öz Değerlendirme Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Ülkeler arası köprüler konularımız boyunca, geçmiş zamanda yaşamış olan devlet yöneticilerinin, ne tür hırslar içerisine kapılıp ne tür hatalar yaptıklarını açık şekilde gördük. İngiltere, Fransa gibi devletlerin yeni sömürgeler bulma uğruna dünyayı nasıl bir savaş alanına çevirdiklerini gördük. Bununla birlikte, savaş sonucunda Osmanlı İmparatorluğu, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu gibi çok kültürlü imparatorlukların yok olup, yerine artık millet devletlerinin kurulmaya başladığını öğrendik.

Tarih, bir olaylar bütünüdür. Tarihte yaşanan her olay, kendisinden sonra gelen olayları da büyük ölçüde etkilemiştir. Bu sebepten dolayı tarih konularına çalışırken, kesinlikle hiç bir konuyu kaçırmamalı ve size verilen tüm bilgiyi eksiksiz şekilde aldığınıza emin olmalısınız.

Eğer sizler de olaylar arasındaki bağlantıları kurabiliyor, bu konu ile ilgili nelerin nelere sebep olduğunu açıklayabiliyorsanız, bu konuda başarı sahibi olduğunuzu söyleyebiliriz. Bununla birlikte eğer olayların sonuçlarını da tıpkı bir hikaye anlatır gibi açıklayabiliyorsanız, artık bu konuya hakim olduğunuz kesindir. Aşağıda yapacağınız test ile, bu konuda ne kadar başarı sahibi olduğunuzu test edebilir ve var ise eksiklerinizi geriye dönerek giderebilirsiniz.

Öz Değerlendirme

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 135 Cevabı

“ÜLKELER ARASI KÖPRÜLER” ünitesinin sonunda neleri, ne kadar öğrendiğinizi anlamak için kendinizi değerlendirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için aşağıdaki soruları cevaplayınız. Sorularda size uygun olan seçeneklerden
birini işaretleyiniz.
: “Bunu çok iyi yapabiliyorum.”
: “Bunu kısmen yapabiliyorum.”
: “Bunu yapamıyorum.”

ÖZ DEĞERLENDİRME

Birinci Dünya Savaşı öncesi dünyada meydana gelen olayların Birinci Dünya Savaşı’nın çıkmasındaki rolünü söyleyebilirim. ()
Osmanlı Devleti’nin Birinci Dünya Savaşı öncesi ve sonrasındaki durumunu karşılaştırabilirim. ()
Dünyamızda meydana gelen önemli küresel sorunları sayabilirim. ()
Küresel sorunların çözümüyle ilgilenen uluslararası kuruluşları bilirim. ()
Küresel sorunların çözümünde bireysel olarak yapabileceklerimi açıklayabilirim. ()
Ülkemizdeki ve dünyadaki önemli doğal ve tarihî miras alanlarına örnekler verebilirim. ()
Ortak miras alanlarının yaşatılmasında insanlığın rolünü açıklayabilirim. ()

Değerlendirme sonunda iki kez ya da bir kez ’u işaretlediyseniz başarılı bir şekilde çalışmaya devam edebilmek için bu konuları tekrar çalışmalısınız.
Bu ünitede öğrendiklerinizi kısaca aşağıya yazınız:

  • Cevap:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz