Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Nisan 2021

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 4. Ünite Zaman İçinde Bilim Sayfa 82 Öz Değerlendirme Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Ada Yayınları 4. Ünite Zaman İçinde Bilim Sayfa 82 Öz Değerlendirme  Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Her insanın öğrendiği bilgileri takiben kendi öz değerlendirmesini yapması gerekmektedir. Öz değerlendirme yapmak, öğrenilen ve öğrenilemeyen bilgilerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Öğrenilen bilgiler tekrar edilmiş olur ve öğrenilemeyen bilgiler ile de eksik bilgilerin giderilmesi için çalışma gerçekleştirilir. Bu nedenle bu ünite ile ilgili öz değerlendirmemizi de yapmayı unutmayalım.

Öz Değerlendirme

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 82 Cevabı

“ZAMAN İÇİNDE BİLİM” ünitesinin sonunda neleri, ne kadar öğrendiğinizi anlamak için kendinizi değerlendirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için aşağıdaki soruları cevaplayınız. Sorularda size uygun olan seçeneklerden birini
işaretleyiniz.
: “Bunu çok iyi yapabiliyorum.”
: “Bunu kısmen yapabiliyorum.”
: “Bunu yapamıyorum.”

ÖZ DEĞERLENDİRME

Günümüzde kullanılan bazı araçların bulunup geliştirilmesinde hangi uygarlıkların rolleri olduğunu söyleyebilirim. (: “Bunu kısmen yapabiliyorum.”)
Tarihte kullanılan yazı çeşitlerine örnekler verebilirim. (: “Bunu çok iyi yapabiliyorum.”)
Yazının bilimlerin gelişmesindeki rolünü açıklayabilirim. (: “Bunu çok iyi yapabiliyorum.”)
Türk-İslam bilginlerine örnekler vererek bunların yaptıkları çalışmaların günümüz bilimine katkılarını açıklayabilirim.  (: “Bunu kısmen yapabiliyorum.”)
Rönesans ve Reform’un sebep ve sonuçlarını söyleyebilirim. (: “Bunu kısmen yapabiliyorum.”)
Rönesans ve Reform’un günümüz sanat ve bilimine katkılarını sıralayabilirim. (: “Bunu çok iyi yapabiliyorum.”)
Bilim ve sanatı öğrenme ve yaymanın anayasal bir hak olduğunu bilirim. (: “Bunu çok iyi yapabiliyorum.”)

Değerlendirme sonunda iki kez ya da bir kez ’u işaretlediyseniz başarılı bir şekilde çalışmaya devam edebilmek için bu konuları tekrar çalışmalısınız.
Bu ünitede öğrendiklerinizi kısaca aşağıya yazınız.

  • Cevap: Bu ünitede bilimin ve sanatın toplum için önemini, reform ve rönasansın nasıl gerçekleştiğini ve sonuçlarını, özgürce düşünmenin bilim insanı olmak en temel gereklilik olduğunu öğrendim.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz