4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yaşadığım Çevre Cevapları Sayfa 64 65

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yaşadığım Çevre Cevapları Sayfa 64 65

Eğitim, yaşam boyunca bilgi, yaşam tarzı ve sosyal ve ekonomik durumu iyileştirmek için herkese çok gereklidir. Düzgün bir eğitim almak, hangisinin suç olduğunu kısıtlayan herkesin doğum haklarıdır. Eğitim, tüm kişisel ve sosyal sorunları zafere ulaşmanın en nihai yoludur. Dünyanın ünlü ve popüler kişilikleri tarafından söylenen eğitimle ilgili etkili, motivasyonel ve esin kaynağı olan alıntılar ve alıntılar listeledik. Aşağıda farklı sınıf öğrencileri için eğitimle ilgili çeşitli konuşmalar yaptık. Tüm eğitim konuşmaları, öğrencinin 2 dakika, 3 dakika, 5 dakika ve 6 dakika gibi gereksinimlerine göre çok basit ve kolay kelimeler kullanılarak benzersiz bir şekilde yazılmıştır. Eğitim, batıl inançların gerçeği hakkında farkındalığımızı geliştirir ve tüm olumsuz inançları uygun sebepler ve mantıklarla değiştirir. Sürekli değişen yüksek teknolojili dünyada eğitim olmadan mümkün olmayan her zaman dikkatli ve güncellenmelidir. Eğitim olmadan herkesin modern dünyanın tüm değişimlerini kabul etmesi ve uyarlaması mümkün değildir.

 

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yaşadığım Çevre Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite İnsanlar, Yerler ve Çevreler Sayfa 64, 65 Yaşadığım Çevre Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 64 Cevabı

Aşağıdaki resmi inceleyiniz. Bu resimde doğada kendiliğinden var olan ve insan etkisiyle oluşturulmuş unsurları bulunuz.

  • Cevap: Kırmızı tikler insan etkisiyle oluşturulmuş, yeşil tikler ise kendiliğinden var olan unsurlardır.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı

Sınıfınızın penceresinden baktığınızda neler görüyorsunuz? Bunları doğal ve beşeri unsurlar olarak sınıflandırınız.

Çevremdeki unsurlar

Doğal unsurlar

  • Cevap: nehir, taşlar, ağaçlar

Beşeri unsurlar

  • Cevap: Köprü, binalar, evler,araba, yol

Ek Bilgi: İyi eğitim görmüş bir kişi en son teknolojilerin farkında olur ve kendisini tüm dünyadaki değişimlere karşı güncel tutar. Bu internet dünyasında herkes internete giriyor ve çevrimiçi ve hızlı bilgi almak için gerekli bilgileri arıyor. Modern dünyadaki eğitim sistemi, sadece internet nedeniyle antik zamandan çok kolay ve rahat hale gelmiştir.

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.