4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yarın Hava Nasıl Olacak Cevapları Sayfa 66 67 68 69

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yarın Hava Nasıl Olacak Cevapları Sayfa 66 67 68 69

Eğitim, hayatımızdaki tüm zorluklar ve mutluluklarla ilgili tüm şüphelerimizi ve korkularımızı ortadan kaldırmamıza yardımcı olan araçtır. Bu araç bizi mutlu ve huzurlu bir halde tutar ve insanoğlunu daha iyi sosyalleştirebilir. Öğretmenlerimiz, bizden kurumlardan kaliteli eğitim almak için hepimize yardım eden Tanrı’ya benziyorlar. Bizi her şeyi öğrenip gelecek zorluklar için şekillendirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Öğretmenimiz hayatımıza girer, tüm karanlığı kaldırır, bütün korkuları ortadan kaldırır, bütün şüpheleri ortadan kaldırır ve bu büyük dünyada güzel bir kariyer bulmamıza yardımcı olur. Seçkin misafirler, saygıdeğer öğretmenlerim ve sevgili dostlarımıza günaydın. Konuşmamın konusu eğitimdir. Konuşmam sayesinde, eğitimin değeri ve yaşamımdaki katkısı hakkında her şeyi size bildiririm. Herkes internette sörf yapmayı bilir, ancak eğitimsiz biri internetin tüm faydalarını bilmeyebilir ancak eğitimli olan biri, internetten daha iyi ve mutlu bir kariyer yapmak için kendi kişisel ve mesleki yaşamlarında teknoloji hediyesi olarak anlar.

 

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Yarın Hava Nasıl Olacak Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite İnsanlar, Yerler ve Çevreler Sayfa 66, 67, 68, 69 Yarın Hava Nasıl Olacak Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı

Aşağıdaki fotoğraflarda gördüğünüz hava olaylarını verilen boşluklara yazınız.

Hava durumunu bilmek zorunda olan başka hangi meslek çalışanları vardır?

  • Cevap: Meteoroloji uzmanları, çiftçiler, sporcular, şöforler

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 67 Cevabı

Hava olaylarını ifade ederken çeşitli semboller kullanılır. Aşağıdaki sembolleri inceleyiniz.

Aşağıdaki hava durumunu gösteren haritayı inceleyiniz. Ülkemizde o gün içerisinde hangi hava olaylarının yaşandığını söyleyiniz.

  • Cevap: Güneydoğu Anadolu’da ve Ege’de güneşli , Karadeniz ve Doğu Anadolu’da yağışlı diğer yerlerde parçalı bulutlu ve güneşli hava durumu hakimdir.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 68 Cevabı

Örnek verilen bu yerde bir hafta boyunca en sık ve en seyrek hangi hava olayları yaşanmıştır?

  • Cevap: En çok güneşli hava durumu gözlenmiştir. Bu yerde hava genelde açık ve güneşli şeklindedir.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 69 Cevabı

1. Her gün sabah ve öğleden sonra belirli saatlerde havanın nasıl olduğunu 1. tabloya kaydediniz.

  • Cevap: Bu kayıt işini sizler yaşadığınız yere göre yapıp kaydetmelisiniz.

2. Hava olaylarını temsil eden birer sembol çiziniz. Toplam sütununa hava olaylarının kaç kez görüldüğünü yazınız. Bu tabloyu esas alarak resimli grafikte gösteriniz.

  • Cevap: Bu grafiği çıkarmış olduğunuz tablodan hareketle yapmalısınız.

Ek Bilgi: Eğitim, mutlu ve sağlıklı hale getirmek için hayatta daha iyi bir süreçtir. Okuryazar olmayan insanlar sağlığına, ailelerine, topluluğuna ve ülkesine karşı çok fazla cehalet yapar. Bu cehalet hayatlarında, kişisel ve ulusal büyüme ve gelişmelerinde çok tehlikeli olabilir. Eğitimli insanlar kendilerini mutlu ve sağlıklı tutmanın yanı sıra birtakım hastalıklardan nasıl kaçınacaklarını daha iyi bilirler. Eğitimli kişi herhangi bir hastalığın belirtilerini iyi bilir ve semptomlar tamamen gitmedikçe tıbbi yardım aramayı asla bırakmaz; ancak eğitimsiz kişi, bilgi eksikliği ve yoksulluk yüzünden ters yor. Yaşamımıza karşı bizi daha güvensiz, daha sosyal ve daha sorumlu yapar.

4 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.