Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Nisan 2021

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tüm Renkler Bir Arada Cevapları Sayfa 23 24 25 26 27 MEB

MEB 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Cevapları Sayfa 23 24 25 26 27 Tüm Renkler Bir Arada 

Eğitim sadece bilgi kazanmak değil, mutlaka öğrenmenin yollarını öğrenmek, başkalarını mutlu tutmanın yollarını öğrenmek, toplumda yaşamanın yollarını öğrenmek, meydan okumalarla baş etme yollarını öğrenmek, başkalarına yardım etme yolunu öğrenmek demektir; yaşlı bakma biçimini öğrenme ve başkalarına nasıl davranmanın yollarını öğrenmedir. Okul eğitimiyle kişilik, zihinsel beceri, ahlaki ve fiziksel güçleri öğrenir ve geliştiririz. Doğru eğitim olmadan, yaşamındaki tüm eğitimsel olanaklardan yoksun olur. Eğitim, kişisel ve mesleki yaşamda başarıya ulaşmanın tek anahtarıdır. Eğitim bize çeşitli bilgi ve beceri türlerini sağlar. Bilgi edinmemize yardımcı olan sürekli, yavaş ve güvenli bir öğrenme sürecidir. Doğduğumuz zaman başlar ve hayatımız bittiğinde sona eren sürekli bir süreçtir.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Tüm Renkler Bir Arada Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 1. ÜniteBirey ve Toplum Sayfa 23, 24, 25, 26, 27 Tüm Renkler Bir Arada Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 23 Cevabı

Aşağıdaki haberi okuyunuz. Haberin altındaki soruları cevaplandırınız.

Bu gezilerin amacı nedir?

 • Cevap: Engellilerin yaşamda çektikleri sıkıntıları diğer öğrencilerin anlamasını sağlamak. Engelli farkındalığını arttırmak için.

Bu gezideki deneyimlerle ne anlatılmaya çalışılmaktadır? Tartışınız.

 • CevapMerkezde görme, işitme ve ortopedik engelliler alanı, tekerlekli sandalye parkuru, öğrenme güçlüğü ve üstün yetenekliler alanı, otizm labirenti, karanlık ev ve market alanı ile zihinsel engelliler alanı yer aldığı için bu tür engeller ile ilgili öğrenciler deneyimler yaşamaktadır. Bu da onların engelliler ile ilgili farkındalığını arttırmaktadır.

Yazı yazarken kullanmadığınız elinizle yandaki şiiri tekrar yazınız. Zorlandınız mı? Neler hissettiniz.

 • CevapEvet zorlandım. Çünkü ben hep sağ elimle yazmaktayım.Oysa yazı yazmadığım sol elle yazmak beni çok yordu. Kendimi ilk defa yazıyormuşum gibi hissettirdi.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 24 Cevabı

Düşünelim herkes aynı özelliklere sahip olsaydı hayatımız nasıl olurdu?

 • CevapHayatımız çok sıkıcı olurdu. Çünkü kimsenin kimseden bir farkı olmamış olurdu. Oysa farklılık zenginliktir. Bir yerde farklılık ne kadar çoksa zenginlik de o derece artmış olur. Oysa hep aynı düşünen ve davranan bir toplumda olsaydık bu  bir zaman sonra olduğumuz yerde saymaya,bize ait beğenilerin yeteneklerin anlamını yitirmesine neden olur.

Aşağıdaki metni okuyarak Atatürk’ün hangi özelliğinden söz edildiğini metnin altına yazınız.

Atatürk’ün ince düşünceli biri olduğunu, liderlik ettiği insanlara karşı olan davranışlarından birini öğrendim. Neden Lider olduğunu halkın neden onu bu kadar sevdiğini anlamış oldum.

Atatürk’ün başka hangi kişilik özelliklerini biliyorsunuz? Yazınız.

 • Cevap: Cesurdu
 • Akıllı idi
 • İyi bir komutandı
 • Merhametliydi
 • Kararlıydı
 • Saygılıydı
 • Hoş görülüydü

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı

Aşağıdaki karikatürü inceleyerek altındaki soruları cevaplayınız.

1. Karikatürle anlatılmak istenen ne olabilir?

 • Cevap: Bu karikatür bize insanların kendilerine ait bir bakış açıları olduğunu anlatmak istemiştir. herkes eşyaları kendi bilgisine görüşüne göre değerlendirmektedir.

2. Herkes aynı düşünceye sahip olabilir mi? Neden?

 • Cevap: Hayır olamaz.Çünkü herkesin hem beğenileri hem de yetenekleri farklıdır. Bu da herkesin farklı olmasını sağlamaktadır.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı

Herkesin düşüncesi farklı olabilir. Hoca yolda karşılaştığı insanların düşüncelerine önem veriyor mu? Bu sözler üzerine hoca nasıl davranmıştır? Söyleyiniz.

 • Cevap: Veriyor. Herkesin düşüncesine göre hareket ediyor. Ancak ne yaparsa yapsın yine de eleştirilmekten kurtulamıyor. Çünkü insanların farklı görüşleri vardır.

Bu olaydaki davranışlarıyla Nasrettin Hoca’nın kişiliği hakkında neler söylenebilir? Yazınız.

 • Cevap: Nasrettin Hoca, başkalarının görüşlerine saygılı hoşgörülü bir insandır.

Hocanın yerinde siz olsaydınız nasıl davranırdınız? Söyleyiniz.

 • Cevap: Ben Hoca gibi yapmaz kendi doğrularıma kendi düşüncelerime göre hareket ederdim. Başka yorum yapanlara sadece saygı gösterir gülümser geçerdim.
 • Konunun özeti: Eğitim, hayatımızdaki tüm zorluklar ve mutluluklarla ilgili tüm şüphelerimizi ve korkularımızı ortadan kaldırmamıza yardımcı olan araçtır. Bu araç bizi mutlu ve huzurlu bir halde tutar ve insanoğlunu daha iyi sosyalleştirebilir. Öğretmenlerimiz, bizden kurumlardan kaliteli eğitim almak için hepimize yardım eden Tanrı’ya benziyorlar. Bizi her şeyi öğrenip gelecek zorluklar için şekillendirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Öğretmenimiz hayatımıza girer, tüm karanlığı kaldırır, bütün korkuları ortadan kaldırır, bütün şüpheleri ortadan kaldırır ve bu büyük dünyada güzel bir kariyer bulmamıza yardımcı olur.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz