Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Nisan 2021

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Şimdi Oyun Zamanı Cevapları Sayfa 42 43 44 45

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Cevapları Sayfa 42 43 44 45 Şimdi Oyun Zamanı 

Düzgün ve yüksek eğitim bizi toplulukta yaşamak için daha uygar yapar. Kişi toplumdaki iyi imajını yapamaz ve uygun eğitimi almaksızın müreffeh ve mutlu bir hayat yaşayamaz. Bu, sağlıklı çevremizi korumamızı sağlıyor. Günümüzde, antik zamanın aksine, tüm büyük üniversitelerde çevrimiçi sistem ve yazışma tesisi nedeniyle, doğru eğitimi almak kolay ve basit hale geldi. Eğitim sistemini kolaylaştırdı, zira yoksul kesimlerin de kendi seçtikleri alanda eğitim alabilmeleri. Hükümet, tüm Hindistan’da eğitim kalitesini korumak için birçok büyük çaba ve plan stratejisi içeriyor. Bugün, bu büyük olayda eğitimim ve hayatımızdaki değerleri hakkında konuşmak istiyorum. Eğitim, bize çok şey ifade ediyor, eğitim olmadan biz bir hiçim değiliz. Okula başlayınca, velimiz ve öğretmenler tarafından çocukluğumuzdan itibaren eğitime motive oluruz. Biri çocukluğundan itibaren doğru eğitimi alıyorsa, hayatının en iyi yatırımını yapıyor olsaydınız.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Şimdi Oyun Zamanı Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 2. Ünite Kültür ve Miras Sayfa 42, 43, 44, 45 Şimdi Oyun Zamanı Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

Arkadaşlarınızla oynadığınız oyunlar nelerdir? Bu oyunların hangilerinin geçmişte büyükleriniz tarafından da oynandığını düşünüyorsunuz?

  • Cevap: Topaç sektirmece, köşe kapmaca, saklambaç, yakan top, futbol. Geçmişte hepsinin büyükler tarafından oynandığını düşünmekteyim.

Her iki çocuğun oyunları arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir? Siz hangi çocuğun yerinde olmak istersiniz? Neden?

  • Cevap: Ben ilk çocuğun yerinde olmak isterdim. çünkü çok fazla seçeneği var ve çoğunu oynayacağı arkadaşları var. Bir de oyun alanları çok. Oysaki ikinci çocuğun oyun alanı olarak sadece park varmış. Birde arkadaş sayısı daha azmış.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 43 Cevabı

Aşağıdaki haberi okuyarak haberin altında yer alan soruları cevaplayınız.

1. Şenlikte oynanan oyunlardan hangilerini biliyorsunuz?

  • Cevap: Yakan top, tombik, yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca oyunları oynanmış. Tombik dışında hepsini biliyorum.

2. Şenlik ne amaçla düzenlenmiştir?

  • Cevap: Çocukların kaynaşmasını sağlama ile oyunların unutulup gitmesini engelleyerek kültürel mirasın aktarılmasını sağlamak için.

3. Yukarıdaki haberde günümüz çocuklarının hangi özellikleri eleştirilmektedir. 

  • Cevap: Çocukların son yıllarda bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle sosyal hayattan uzaklaşmaları, apartman dairelerine hapsolmaları, bilgisayarların başından kalkmamaları eleştirilmektedir.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

Çelik çomak sopa ve raketle oynanan hangi oyunlara benzemektedir?

  • Cevap:Polo, tenis ve beyzbol oyununa benzemektedir.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

A. Arkadaşlarınızla oynamaktan en çok hoşlandığınız oyunu tanıtınız.

  • Cevap: Arkadaşlarımla en çok saklambaç oynamayı severim. Oyunda bir ebe vardır ebe gözlerini yumar diğerleri saklanır ebe saklananları bulur. Sonra diğer gruptan biri ebe olur. En kısa zamanda bulan kazanır.

B. Aile büyüklerinizden biriyle konuşarak onun çocukluğunda oynadığı bir oyunu tanıtınız.

  • Cevap: Yakan top oyunu. Annem bana çocukken en çok bu oyunu oynadıklarını anlatmıştı. İki grup olunurmuş. Gruplardan biri topu kaçan gruba atarmış. Kime en çok isabet ettirirse oyunu o kazanırmış.

C. Sizin tanıttığınız ve büyüğünüzün anlattığı oyun arasındaki benzerlik ve farklılıkları yazınız.

  • Cevap: İkisi de benzerlik gösterir. Ama kuralları ve oynanış şekli farklıdır.

D. Aşağıdaki tabloda ilk sütuna çocuk oyunlarından oynadıklarınızı işaretleyiniz. İkinci sütuna kurallarını bilmediğiniz oyunları işaretleyiniz.

  • Cevap:

Dipnot: Eğitim sadece okuma, yazma veya öğrenme aracı olmakla kalmaz, olumlu yaşamak ve mutlu bir şekilde yaşamak için bir yoldur. Kişisel, aile, komşu, toplum, toplum ve ülke gibi kişiyle ilgili herkese fayda sağlar. Yoksulluğu ve eşitsizliği toplumdan kaldırmanın en iyi aracıdır. Herkese, kendi hayatında, aile toplumunda ve ülkesinde daha iyi hizmet edebilmek için eleştirel beceri ve teknik bilgi sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz