4. Sınıf Sosyal Bilgiler Neredeyim Bul Beni Cevapları Sayfa 58 59 60

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Neredeyim Bul Beni Cevapları Sayfa 58 59 60

Öğretmenler, iyi eğitim düzeyi sağlamada çok önemli rol oynamaktadır. Ebeveynlerimiz ve öğretmenlerimiz aracılığıyla ne öğrenirsek yapsak da, bir sonraki kuşamıza tekrar aktardığımız hayat boyunca devam ediyor. Düzgün eğitimin amacı ve yararları sadece kişisel kazanımlarla sınırlı değildir, bunun yerine aile, toplum ve ülkenin diğer insanlarına fayda sağlar. Toplumdaki insanlar eğitime ilişkin farklı anlam, ihtiyaç ve algılara sahipken, asıl anlamı ve önemi asla değişmez. İyi bir eğitim, toplumda bağımsız olmanın yanı sıra yoksulluk sorununun üstesinden gelmemize de yardımcı olur. Birçok kişi tutkuyla eğitim verir ve iş yükü olarak değil. Zihin ve yeteneklerini okumak ve geliştirmek isterler. Swami Vivekananda gibi bazı tarihsel insanlar, toplumun fakir insanlarında eğitim ve bilgi paylaşımı için bütün hayatını geçirdi. Eğitim bize sanat, tarih, spor, matematik, edebiyat ve alanlar gibi geniş bilgi birikimini sağlar. Eğitim başarının temel yapı taşlarıdır, parlak kariyer ve daha iyi yaşam kalitesi verir.

 

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Neredeyim Bul Beni Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite İnsanlar, Yerler ve Çevreler Sayfa 58, 59, 60 Neredeyim Bul Beni Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 58 Cevabı

Bir kişi size çevrenizdeki bir yeri sorduğunda nasıl tarif edersiniz?

  • Cevap: Öncelikle mahalleyi sonra da en yakın yerdeki başka yerleri tarif ederek soran kişiye yardımcı olmaya çalışırdım.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 60 Cevabı

Aşağıdaki çocuk, kardeşinin ilaçlarını almak için eczaneye gitmek istiyor. Yönleri kullanarak ona eczaneye gidiş ve eve dönüş yolunu tarif ediniz.

  • Cevap: Önce kuzeye doğru gitmesine ardından Batı yönüne dönmesini devam edip yeniden kuzey yönünde ilerlemesini sonunda da eczaneye varacağını söylerdim.

Ek Bilgi: Okullar ve kolejler olmadan bir dünyayı hayal etmek çok zor. Bence herkes için imkansız. Her birimiz sabahın erken saatlerinde uyanmakta ya da aylık testler ve sınavlar boyunca gece boyunca eğitim görmekte sorun yaşıyoruz. Bununla birlikte, hayatımızdaki eğitimin değeri ve önemi hakkında hepimiz biliyoruz.

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.