Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Benim de Kimliğim Var Cevapları Sayfa 12 13 14 15

MEB 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Cevapları Sayfa 12 13 14 15 Benim de Kimliğim Var

Her şeyden önce saygın öğretmenlere, ebeveynlere ve sevgili dostlarımıza günaydın diyorum. Hepimizin bilmeliyiz eğitimin önemi üzerine konuşmak istiyorum. Eğitim, hayat boyunca herkesin yaşamında büyük bir rol oynamaktadır. Tıpkı sağlıklı bir vücut için yiyecek gibi gerekli eğitimin alınması başarı ve mutlu yaşam için gereklidir. Lüks ve daha iyi bir hayat yaşamak çok önemlidir. İnsanların kişiliklerini geliştirir, fiziksel ve zihinsel standartları sağlar ve insanların yaşam durumunu değiştirir. Daha iyi bir hayat sunarak fiziksel, zihinsel ve sosyal iyilik halini teşvik eder. İyi eğitim, geleceğimizi sonsuza dek inşa eden yapıcıdır. Bir kişinin zihin, beden ve ruh durumunu iyileştirmesine yardımcı olur. Birçok alanda bilgi birikimiyle bize çok fazla güven sağlar. Başarı ve kişisel büyümenin tek ve hayati bir yoludur.

 

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 1. ÜniteBirey ve Toplum Sayfa 12, 13, 14, 15 Benim de Kimliğim Var Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

Parmak izinizi mürekkep yardımıyla bir kâğıt üzerine çıkarınız. Arkadaşlarınızla parmak izlerinizi karşılaştırınız. Birbirine benziyor mu? Gördüklerinizi tartışınız.

  • Cevap: Parmak izlerimizin birbirine benzemediğini gördük. Anladık ki herkesin kendi parmak izi farklıymış.  Parmak izi kişiye özeldir ve kim olduğumuzu kanıtlar.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 13 Cevabı

Tamamlayalım düşüncelerimizi yazalım.
Kimlik kartına ihtiyacım var çünkü kimlik kartım sayesinde ben vatandaş oluyorum. Vatandaşlık haklarımdan yararlanıyorum. Kendime özel sayfalar ve alanlara sahip oluyorum.
Kimlik kartımız olmasaydı bizler de olmazdık. Devlette herhangi bir işimiz olsa yapamazdık. Vatandaşlık haklarımızdan faydalanamazdık.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı

“Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı”nın ön ve arka yüzünde yer alan bilgileri işaretleyiniz. 

  • Cevap:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yusuf dedi ki:

    Ben 4. Gidiyorum

Yorum Yaz