Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Temmuz 2019

2019 YKS Edebiyat Konuları ve Soru Dağılımı (2. Oturum)

ÖSYM Öğleden sonraki YKS 2. Oturum Türk Dili ve Edebiyatı konuları 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2019 YKS sınavları belli oldu. YKS tercihlerinin yapılmasının ardından ilerleyen vetirede tercih sonuçlarının açıklanmasıyla kayıt hakkı kazanılan üniversitelere kayıt yaptırma aşaması başlayacak. 2019 YKS Edebiyat Konuları nasıl olacak. Böylece üniversite hayatı lise mezunları için yeni bir hayat olarak başlayacak. Üniversite seçiminde en önemli noktalardan biri de üniversite bölümlerinin akademik kadrosudur. Kadrolar profesörler, doçentler ve yardımcı doçentlerden oluşmaktadır. Öğretim elemanları kendi alanında unvan sahibi kişiler olur. Akademik kadro ile idari kadro birleşik yapıda olsa da akademik kadroyla yakınlık danışman öğretim elemanı sayesinde daha fazladır. Her öğrencinin danışmanı bulunmaktadır. Birinci sınıfta belirlenen bu durum oryantasyonu kolaylaştırdığı gibi öğrencinin üniversitede her alanda yardıma ihtiyaç duyduğu anda gidebileceği bir merci olarak hizmet vermektedir. 2019 YKS Edebiyat soru dağılımı nasıl olacak. Danışman öğretmenler, öğrenciler ders alma, ders bırakma, der verme, lisans tamamlama, sınavları tamamlama, devamsızlık sorunlarıyla ilgilenme, ders yöntem ve içeriklerinin konuşulması ve gerekirse benimsenmesi konusunda hizmet verirler. Danışman öğretmenler ile öğrencileri arasında akademik bir bağ da olabilir. Bu lisans sonrası seviyede başlar.

Danışmanlık hizmeti sayesinde akademik ilişkiler kurabileceğiniz öğretmenlerinizden, sınavlar hakkında da bilgiler alabilirsiniz. Rektörlük tarafından belirlenen prosedürlere bağlı kalarak öğretmenlerin vize ve final yapma şekilleri ve değerlendirme türleri farklı olabilir. Onun için lise alışkanlıklarıyla üniversitenin iç yapısının işleyişini karıştırmamak gerekir. Öğretmenler ve öğrenciler arasında akademik ilişki ve sosyal ilişki bundan ibarettir.

2019 YKS Edebiyat Konuları Neler Olacak (2. Oturum)

 1. Güzel Sanatlar ve Edebiyat
 1. Coşku ve Heyecan Dile Getiren Metinler (Şiir)
 1. Olay Çevresinde Oluşan Edebi Metinler
 1. Öğretici Metinler (Edebiyat 9. Sınıf)
 1. Tarih İçinde Türk Edebiyatı
 1. Destan Dönemi Türk Edebiyatı
 1. İslam Uygarlığı Çevresinde Gelişen Türk Edebiyatı
 1. Batı Tesirindeki Türk Edebiyatına Giriş (Yenileşme Dönemi Türk Edebiyatı)
 1. Tanzimat Dönemi Edebiyatı (1860-1896)
 1. Servet-i Fünun Edebiyatı (Edebiyat-ı Cedide) (1896-1901) ve Fecr-i Ati Topluluğu (1909-1912)
 1. Milli Edebiyat Dönemi (1911-1923)
 1. Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı (1923-…)
 1. Cumhuriyet Döneminde Öğretici Metinler
 1. Cumhuriyet Döneminde Coşku ve Heyecanı Dile Getiren Metinler (Şiir)
 1. Cumhuriyet Döneminde Olay Çevresinde Oluşan Edebi Metinler

2019 YKS Edebiyat Konuları, yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Öğrencilerin bu konular arasından eksik oldukları noktaları tamamlamaları sonucunda, sınavdan alacakları başarı ortalaması da yükselebilecektir.

2019 YKS Edebiyat Konuları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Hemen Aşağıdan Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Tuğra Çevik dedi ki:

  Edebiyat denemeleri sonuçlarınızdan memnun değilseniz ben gibi animonik kullanabilirsiniz gençler. Ben diğer dersleri yapabilmeme rağmen edebiyatta kötüydüm çalışamıyodum da çok sıkıcı geliyodu ders bana. Animonik in eğitim setlerini alıp çalışmayı denedim o şekilde halledebildim. Zorluk çekiyosanız deneyin deri

 2. Esra dedi ki:

  Divan neden yok birde toplam kaç soru öğrenebilir miyim lütfen aciil

 3. Esra dedi ki:

  Divan neden yok birde kaç soru toplam lütfen ogrenebilir miyim aciil

 4. mira dedi ki:

  hangi konudan kaç soru çıkacak ?***?

 5. Anonim dedi ki:

  Hangi konu da kaç soru gelecek

  1. Anonim dedi ki:

   aynen bende onu soruyorum

 6. Anonim dedi ki:

  Divan yok mu

 7. mmmmçnr dedi ki:

  ksmlçzkz

Yorum Yaz