Savaşta Cesaret Neden Önemlidir

Savaşta cesaret neden önemlidir örnekler hakkında bilgi kısaca, Savaşta cesaret neden önemlidir

Savaş gibi insanı korkutan durumlara karşı bile soğukkanlı, korkusuz, mert olma durumuna cesaret denir. Cesaretli insanlar tüm engellere ve zorluklara karşı paniğe kapılmazlar ve yollarına her koşulda devam ederler. Korkusuz oldukları için baş koydukları bir yolda ölümüne mücadele verirler.

Mustafa Kemal Atatürk de askerlerine cesaret veren sözler sarf etmiştir. Kendisi de cesur bir asker olan Atatürk askerlere, “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye değin geçecek zaman aşamasında, yerimizi başka güçler ve komutanlar alabilir” sözlerini sarf etmiştir. Askerler onun bu sözleriyle motive olmuş ve cesaret bulmuşlardır. Öleceklerini bilseler de bu yoldan vazgeçmeyeceklerdir. Askerlerimiz savaşlardaki kahramanlıklarını tüm dünyaya göstermişler ve Türk tarihine birer destan olarak yazılmışlardır.

Savaşta Cesaret Neden Önemlidir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

30 Yorum Yapılmış “Savaşta Cesaret Neden Önemlidir

  1. yani bilindik başka yerlerde de var ama teşekkürler bir de başka ödevime yardımm edinn iyi günlerrrr

  2. hgarika bir şey üstelik okulumdada işime yaradı bu sayfaya gönülden teşekkür ediyorum müthişşş 4.sınıfların münezaralarınada yardım edebilir savaşta cesaret mi? önemliidir yoksa savaşta silah mı? önemlidirrrrrrr…..

    1. arkadaşlar savaşta cesaretin önemi ile ilgili deyimler,özlü sözler ve ne bulursanız yazar mısınız?

Bir Cevap Yazın

Top