9:50 am - Pazartesi Mart 27, 2017

Açıköğretim Liseleri Ek Sınav Hakkı Verildi 2013

Perşembe, 1 Ağustos 2013, 12:18 | Güncel | 532 Yorum

2013 yılında Açıköğretim Liselerine AOL ek sınav hakkı verildi ? Ek sınav hakkına ilişkin resmi duyuru yapıldı. Aşağıdan duyuruya göz atabilirsiniz …

2013 yılı Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine ek sınav verildi. Açıklama 16 Ağustos tarihi itibariyle yapıldı. Ayrıntılar şöyle:

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ EK SINAVI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

12/08/2013 tarih ve 56288192/490/2044751 sayılı Bakan Onayı ile Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine ek sınav hakkı verilmiştir.

1. Ek sınav 1 Eylül 2013 Pazar günü iki oturum şeklinde yapılacaktır.

2. Ek sınav 8 ve üzeri döneme sahip (8,9,10,11.,….)aktif, donuk, silik bütün öğrencilerimiz başvurabileceklerdir. (Kredisi ne olursa olsun)

3. Ek sınava başvuru şartlarını taşımayan (7 ve altındaki döneme sahip olan ) öğrencilerin başvuruları alınmayacaktır.

4. Ek sınav için başvurular 19-21 Ağustos 2013 tarihleri arasında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine yapılacaktır.

5. Ek sınava başvuracak öğrencilerimiz ilgili banka şubelerine (T.C Ziraat Bankası, T.C. vakıflar Bankası, T.C. Halk Bankası ) T.C kimlik numarası ile 20 TL ek sınav başvuru ücretlerini ve 5 TL de kayıt yenileme işlemini yaptırdığı merkezin (Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlükleri) okul aile birliği hesabına ödeyeceklerdir.

6. Ek sınav başvuru işlemi yapıldıktan sonra 21 Ağustos 2013 tarihi mesai bitimine kadar sınavına girilecek derslerin mutlaka sistem üzerinden seçimi (en fazla 30 kredi) yapılacaktır. ( Ders seçiminizi yapmadığınız takdirde sistemin atayacağı derslerden sınava katılacağınızı ve değişiklik yapılmayacağını unutmayınız)

7. Ek sınava alanlı ve mezuniyet aşamasında olan öğrencilerimizin mutlaka başvurmaları yaralarına olacaktır. (2016 2017 eğitim öğretim yılında alan uygulaması son bulacağından ek sınav sonucunda da mezun olamayan öğrenciler alansız (alan yok) uygulamasına tabi olacaklardır.)

8. Ortadoğu programında kayıtlı öğrencilerimiz bulundukları ülkelerdeki irtibat bürolarından(MEB Türk Okulları ) Türkiye’de gireceği sınav merkezini belirtmek kaydıyla ek sınav başvuru işlemini yaptırabilirler. Türkiye’de (tatil dolayısıyla) bulunan Ortadoğu programına kayıtlı öğrencilerimiz sınav bedelini ödedikten sonra ek sınav başvuru süresi içerisinde aciklise@meb.gov.tr veya 0312 213 01 75 nolu faksa bilgi vererek başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

9. Ek sınav aşağıda belirtilen 23 il merkezi ile Büyükşehirlerin belirlenen merkez ilçelerinde yapılacaktır. Öğrencilerimiz belirlenen sınav merkezlerini sistem üzerinden seçerek sınava girecekleri yer olarak belirleyeceklerdir. (Ek sınav sonrasında mezun olamayan öğrencilerimiz kayıt yenileme işlemlerinde sınav merkezlerini tekrar güncellemeleri gerekmektedir.)

10. Ek sınav sonuçları 9 Eylül 2013 tarihinde açıklanacak olup, mezun olanlara ihtiyaç duymaları halinde Halk Eğitim Merkezi müdürlüklerinden (10 TL diploma harcını ilgili bankalara ödedikten sonra) çıkma belgesi alabileceklerdir. Mezuniyet yazısına ihtiyaç duyanlar yine irtibat bürolarından (Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlükleri) alabilirler.

Not: 

1. Öğrenimini “Alanlı” görenlerden, 8 dönem ve üzerinde olan ve ek sınava başvuran öğrencilerimiz isterlerse alan değişikliği yapabilirler. Ders seçtikten sonra alan değişikliği yapan öğrenciler, kayıt yenileme süresi içerisinde (21 ağustos 2013 saat 17:00’ye kadar) derslerini yeniden seçmek zorundadır.

 2. Ek sınav sonucunda “Mezuniyet İncelemesinde” olan öğrencilerin dosyaları kayıt yaptırdıkları il/ilçe Halk Eğitim Merkezlerinde olduğundan, ilgili merkez dosyaları müdürlüğümüze gönderildikten ve incelemesi Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce tamamlandıktan sonra mezuniyet aşamasına gelebileceklerdir. “Mezuniyet İncelemesinde” olan öğrenci “Mezun” konumuna gelmediği sürece “Çıkma belgesi” ve “ilgili makama mezuniyet yazısı” düzenlenemez.

 3. Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa Programında kayıtlı bulunan öğrencilerimizin 3. Dönem sonu sınav sonuçları 29 Ağustosta açıklanacaktır. Başvuru şartlarını taşıyan ve ek sınavdan yararlanmak isteyen öğrencilerimiz 1 Eylül’de sınav saatinden önce (08:00-09:30 arasında) Açık Öğretim Lisesi (Ankara) Müdürlüğüne başvurmaları halinde ek sınav hakkından yararlanabileceklerdir.

 4. Büyükşehirlerde ek sınava girecek öğrencilerimizin sınav merkezleri(ilçeler) duruma göre değiştirilebilir.

5. Ek sınavlar sonucunda mezun olarak üniversitelere kayıt olacak öğrencilerimizle ilgili Yüksek Öğretim Kurumuna yazı yazılmıştır. Sınav öncesinde bu konuyla ilgili ayrıca açıklama yapılacaktır. Geçmiş yıllarda yaptığımız çalışmalar ve Yüksek Öğretim Kurumunun kararları doğrultusunda ek sınav sonucunda mezun olan öğrencilerimiz belirtilen kayıt tarihleri haricinde de kayıt yaptırmışlardır.

Sınav Yapılacak İller

1-Adana
2-Ankara
3-Antalya
4-Bursa
5-Denizli
6-Diyarbakır
7-Erzurum
8-Eskişehir
9-Gaziantep
10-İstanbul
11-İzmir
12-Kayseri
13-Kocaeli
14-Konya
15-Malatya
16-Manisa
17-Mersin
18-Muğla
19-Samsun
20-Sivas
21-Trabzon
22-Van
23-Zonguldak

 

Açıköğretim Liselerine Ek Sınav Hakkı Verildi 2013, 2012 2013 Açıköğretim ve Mesleki Açıköğretim Liseleri Ek Sınav Hakkı, Açıköğretim Lisesi Ek Sınav Başvuru ve Sınav Tarihleri 2013 MEB

532 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Açıköğretim Liseleri Ek Sınav Hakkı Verildi 2013"

 1. Ömer dedi ki:

  sınava 10 dk geç kaldım diye sınava almadılar, burada bir hak ihlali var ve ödediğim sınav harcının geri ödenmesi ve iadesi gerekli, 20 lira için mahkemeye gidilirmi diyeceksiniz şimdi, eğer bir ihlal varsa gidilir, para için değil adalet için gidilir..

 2. Ünzile dedi ki:

  2.ek sınav yaptınızmı arkadaslar cvp yazın

 3. Bedia dedi ki:

  Yaa neden 8 dönemki her zaman ek sınav olsa olmazmı yani birde neden özellikle bu iller baska illerdekiler ne yapacak

 4. gülcn dedi ki:

  her yıl olucak mı artık bu 4cü ek sınav acil bilgi verin lütfen

 5. esra dedi ki:

  bn açık liseye giricem ama okulum belli olamamış

 6. özdeyiş Ağpınar dedi ki:

  Ben açık lisede okuyorum acaba 1 ekimde yapılacak yükseltme sınavına kayıt yaptırabilir miyim ? cevabınızı bekliyorum ?

 7. ismail yasin dogan dedi ki:

  mrb bn 2008 yilin da basladim acik liseye ve suan aktif durum dayim kredim 157 alan 72 bnm ek sinav hakkim var mi ?

 8. bahar dedi ki:

  ben uni kazandim ve 2.bi ek sinavada ihtiyacim var lutfen ikinci ek sinav olsun uniye kayit oldum ikinci ek sinav olmasa kaydim silinicek butun emeklerim gidicek lutfen benm gibi magdur birsuru ogrenci var lutfen bi ek sinav daha olsun

 9. ümit dedi ki:

  İNŞALLAH 2.EK SINAV HAKKI VERİLİR HERKEZ UMUT İLE BEKLİYOR

 10. ONUR TAŞKIN dedi ki:

  ARKADAŞLAR LÜTFEN HERKES OKUSUN.BEN 2.EK SINAV İÇİN MAOL MAİL MEB MAİL ATTIM 147 Yİ ARADIM ELİMDEN GELEN HERŞEYİDE YAPMAK İÇİN UGRAŞIYORUM.HERKES 147 Yİ ARAYIP 2.EK SINAV TALEBİNDE BULUNSUN.YOKSA ÜNV KAYIT YAPTIRAMIYCAZ.TALEP NE KADAR FAZLA OLURSA O KADAR İYİ OLUR VE SINAV YAPARLAR LÜTFEN ARAYIN

 11. ahmet dedi ki:

  açıköğretim müdürlükleri ve milli eğıtım bakanlığına .Lütfenn allah rızası için 2 inci bir ek sınav hakkı tanılsın yoksa üniversiteye kaydımızı yapamıcaz çok magdur durumdayı lüften 2 inci bir ek sınavı yapılsın

 12. Nazım KIRDEMİR dedi ki:

  Sevgili MEB Yetkilileri AÇIK ÖĞRETİM LİSELERİ İÇİN SON BİR KEZ DAHA EK SINAV YAPARSANIZ BAŞTA KIZIM OLMAK ÜZERE MAĞDUR DURUMDA OLAN GENÇLERİMİZİN ÜNİVERSİTE YE GİRİŞLERİ SAĞLANABİLİR.ve GENÇLERİMİZ İSTİKBALLERİNDEN OLMAMIŞ OLURLAR.TEŞEKKÜRLER.

 13. metin dedi ki:

  iyi günler lütfen bir ikinci ek sınav daha yapılsın nolur buna çok ihtiyacım var üniversiteye giremıcem yoksa gördüğüm kadarıyla buna herkezin çok ihtiyacı var lütfen duyarı olalım 2 inci bi ek sınav yapılsın

 14. gül dedi ki:

  arkadaşlar bişey soracağım bn 12. sınıfa geçtim açık liseye kayıt yaptıracağım fakat geçen yıldan dil ve anlatım sorumlu geçtim açıköğretimde ne yapmam gerekiyor?

 15. süleyman dedi ki:

  ya allah aşkına bu senede ikinci ek sınav yapılsın yabancı dilden bir kere bdaha kalırsam muaf olcam ve üniv. gidicem arkadaslar burdan yazmakla da olmmuyo isteyen herkes duyarlı olsun ve 147 yi arasın hatta arayabildiği kadar arasın ikinci ek sınav için

 16. songül dedi ki:

  ya lütfen ne olur bu yıl 2. kez bir ek sınav hakkı daha olsun yoksa üniversiteye kayıt yapamayacam

 17. turan dedi ki:

  merabalar herkeze ben sabah 8 den gece 2,3 e kadar çaışan bir çalışıyorum inanın internete girip bakma fırsatım bıle olmuyor ek sınav tarıhlerınıde kaöırdım bu yüzden lütfen bize yardımcı olun 2 inci bir ek sınav ypın buna benım ve benım durumumda olan arkadaşlarımın çok ıhtıyacı var

 18. şemsettin Şimşek dedi ki:

  Oğlum açıköğretim lisesi batı avrupa proğmina kayıtlı olup tek ders sınavına muracat tarihini kaçirdik.YÖS sinavlari neticesinde üniversiteyi kazandi.Tek dersi kaldığı için mezun olamıyor ve üniversiteye kayıt yaptiramiyor.Tek dersleri kalanlara bir defaya mahsus ek sınav hakki verilmesi için yetkililerden yardim istiyoruz.Ne olur lütfen ilgileniniz.Aksi takdirde oğlumun bütün emekleri boşa gidecektir.

 19. selman dedi ki:

  ek sınav 9 eylulde acıklanacak ek tercıhte 2-6 eylül arasında yapılacak pekı bu nasıl olacak mezun olup olmadıgını bılmeyen ögrenci için 9 eylül tarihi geç degil mi ?

 20. Kaan dedi ki:

  Slm arkadaslar 2 yildir ek sinavdan sonra 2. Bir ek sinavda yapiliyor yetkililere. Duyrulur bu senede 2. Bir ek sinav istiyoruz neden bu seneki arkadaşlarımız mağdur olsuki?

 21. gamze kaya dedi ki:

  ya lütfen ikici bir ek sınav daha yapılsın üniyi kazandım ama ikinci ek sınav yapılmazsa gidemiycem

 22. nzlı dedi ki:

  dil v anltm 8 zorrnlu ilk oturuma girmesem 2. otrma girsem sadece bi skntı olurmu bilgsi olan bi cvp ?

 23. kerem dedi ki:

  Ben yanlışlıkla sadece iki ders seçtim aceba başka derslerden sınava girme hakkım varmı

 24. lale aeş dedi ki:

  belli olmadı mı hâlâ?

 25. fadime arslan dedi ki:

  sınav yerleri ne zaman belli olacak

 26. mahmut dedi ki:

  efendim! ben ek sınav için kayıt yaptım ama ders seçme gibi bir durumum yok .durumunuz uygun değil deniliyor .sistem üzerinden ve sınav yerimide belirlemedim olmuyor sistmmi hatalı yoksa kayıt işlemimn alınmadımmı .bilgi almak istiyorum..

 27. meryem özdemir dedi ki:

  sınav başvuru tarihlerini kaçırdım başvuru tarihleri için zaman tanımanızı rica ediyorum ilgililere duyrulur

 28. Meryem Yılmaz dedi ki:

  Ek sınav kayıt işlemlerini yaptırdım sınava girme hakkım var.Bankaya ücreti yatırıp ders seçimini yaptım ama Samsun da sınava nerede saat kaçta gireceğimi bilmiyorum sınav giriş belgesi yayınlanmadı öğrenci adresimde acil yardım bekliyorum lütfen.

Yorum Yazın