Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Zor durumda olanlara yardım etmenin toplumsal barışa katkısı nedir?

Günümüzde her kesimden her türlü insanlar zor durumda kalarak, bir çok sıkıntı ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Peki zor durumda kalan insanlar için yapılması gerekenler nelerdir ve bir insana neler sağlar? Bu ve buna benzer sorulara verilecek cevaplar ile çok daha fazlasını bu haberde bulabilirsiniz.

Bir insanlık gerekliliği olarak bilinen, zor durumda olan herhangi birine yardım etmek ya da destek olmak, aynı zamanda dinimizde de buyurulan bir emirdir. Günümüzde bir çok insan çeşitli sorunlar ile karşılaşarak, bu sorunları tek başına çözemeyecek hale gelebilmektedir. Bu çeşitli sorunlara örnek olarak, doğal felaketlerden oluşan sorunlar ya da kaza ve hastalık gibi nedenlerden oluşan sorunlar söylenebilir. İnsanlar, karşılaştıkları bu tarz ya da daha başka bir sorun karşısında yeteri kadar güçlü olamayabilirler. Bu yüzden bu durumları yaşayıp da sıkıntı çeken insanlara yardım etmek gerekir.

  • İnsanlar arası yardımlaşma, hem yardım eden kişi için hem de yardım edilen kişi için önemli duygular barındırır. Sevgi ve saygı insanlar yardımlaşdıkça çoğalmak ile birlikte insana kendisini iyi hissetmesini sağlar. Bu yüzden hem dinimizde bulunan hem de bir insanlık gereği olan yardımlaşma, kendine saygı duyan her insan için önemli bir anlam taşımaktadır. Zor durumda olan ve sıkıntı yaşayan kişilere yardım etmek toplumsal barışa katkı sağlayarak insanların huzur içerisinde yaşamalarına büyük destek olmaktadır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. İpek dağ dedi ki:

    Teşekkürler ödevin doğrusunu verdiniz

  2. jewklfsıfjs dedi ki:

    bir taş attım dereye notaları flüt için tıklayın

    sevimli dostlar

Yorum Yaz