Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2021

Ziraat Bankası Lise Mezunu Personel Alımı

Ziraat Bankası Lise Mezunu Memur Alımları

Ziraat Bankası lise mezunu memur alımı ne zaman başvuru tarihleri, Ziraat Bankası Lise mezunu personel alımı başvuru ve sınav tarihi 2018 2019

Ziraat Bankası personel alımı için yeni amaçları belli oldu.Ziraat Bankası İstanbul’da ve diğer şehirlerde açacağı yeni şubeler için 3265 kişiyi istihdam edecek.

Ziraat Bankası, yeni açacağı şubeler için 3.265 kişiyi istihdam edecek. Yakın gelecekte İstanbul’da 100 şube açmayı planlayan Ziraat Bankası, hiçbir bankanın var olmadığı 36 ilçede de ‘butik şube’ açacak. Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ali Toker, bu yıl ilk defa lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunlarına da iş imkanı sağlayacaklarını söyledi.

Ziraat Bankası Personel Alımı

LİSE MEZUNU NEREDE İŞE ALINACAK

Personel alımında 4 yıllık üniversite mezunlarıyla birlikte, bu yıl ilk kez lise ve 2 yıllık yüksekokul mezunlarına da yaşadıkları il ve ilçelerde çalışma fırsatı verileceğine dikkat çeken Toker, “Adaylar bulundukları şehirde bulanan şubelerde çalışmak üzere sınava katılacak” diye konuştu.

PERSONEL NASIL DAĞILACAK

Toker, uygulanacak sınavlarla, 2.500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı, 30 iç kontrolör yardımcısı, 35 müfettiş yardımcısı olmak üzere totalde 3.265 personel alacaklarını söyledi.

OPERASYON MERKEZİNDEKİ İŞLEM SAYISI ÇOĞALIYOR

Dönüşüm sürecinde Ziraat Bankası’nın müşterilerine doğru yoldan, doğru değer tavsiyesi sunmak üzere şubelerini segmente ederek, yeni oluşturulan 5 kurumsal, 27 ticari ve 73 girişimci şube ile birlikte tüme bakıldığında 1.486 şube ile hizmet verdiğini belirten Toker, “Müşterilerimize verdiğmiz hizmet kalitesini arttırmak ve şubelerimizdeki operasyonel iş yükünü hafifletmek amacıyla bu yıl faaliyete başlayan operasyon merkezimiz hızla gelişmekte ve merkeze alınan işlem sayısı fazlalaşmaktadır” dedi.

ZİRAAT BANKASI PERSONELİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN ÖNEMLİ

İç kontrolör yardımcısı ve müfettiş yardımcısı yazılı sınavlarının 17 Kasım 2013 de 7 il merkezinde uygulanacağını, Teftiş Kurulu’nda uzmanlaşmaya gidilerek; idari bilimler, hukuk ve mühendislik alanlarından olmak üzere 3 ayrı branşta sınav yapılacağını belirten Toker, adayların branşlarına göre özel eğitimlerden geçirilerek çalışma alanlarına göre profesyonelleşeceğini sağlanacağını söyledi.

Banko asistanı, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı yazılı sınavlarının ise 24 Kasım 2013 tarihinde 21 kent merkezinde düzenleneceğini belirten Toker, “Banko asistanı sınavına lise ve 2 yıllık yüksekokuldan mezun olanlar, servis görevlisi ve uzman yardımcılığı sınavlarına 4 yıllık üniversite ve yüksekokul mezunları bölüm ayrımı olmaksızın başvurabilecek” dedi.

Uygulanacak olan sınavlara katılmak isteyen adaylar, 17 Eylül 2013-28 Eylül 2013 tarihleri arasında Ziraat Bankası internet sitesinden başvuru yapabilirler.

Başarı gösteren adaylar Ziraat Bankası Bankacılık Okulunda özel eğitimler gördükten sonra göreve başlayacak.

2014 Yeni Sınav Tarihleri Açıklandığında Bu Sayfada Olacak

2018 2019 Ziraat Bankası Personel Alımı Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ayşe dedi ki:

  sınav tarihleri ne zaman açıklanacak?

 2. gönül dedi ki:

  ben adıyamlıyım düz lise mezunuyum.nasıl başvuracağım hakkında bi bilgi verebilir misiniz

 3. gönül kurt dedi ki:

  ben adıyamlıyım düz lise mezunuyum

 4. ismail dedi ki:

  bu seneki basvuru ve sinav tarihleri ne zaman olacak?

 5. emine dedi ki:

  ben lise mezunuyum nasıl başvuru yapabilirim

  1. Neslihan dedi ki:

   bn ızmırde yasıyorum meslek lısesı mezunuyum sınavlara nerde gırecegımız sonucları ve yerlestırmeler hakkında bılgı verırsenız sevınırım

 6. Gülsüm dedi ki:

  Yeni başvuru tarihleri açıklandığında yayınlar mısınız, bekliyoruz.

 7. seval dedi ki:

  Yaş sınırı var mı

 8. Yunus Elif Öner dedi ki:

  geçen sene olduğu gibi mi

Yorum Yaz