Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Eylül 2020

Zararlı Alışkanlıklar ile İlgili Hikayeler

Aşağıda zararlı alışkanlıklar ile ilgili hikayeler kısaca olarak ele alacağız.

Berk, arkadaşlarıyla vakit geçirmekten çok hoşlanan bir çocuktu. İlkokul yıllarında sürekli olarak okulda popüler olması hayatının çok değişmesine neden olmuştur. Lise yıllarında da okula bağlılığı ve başarılı öğrencilik hayatı devam etmişti. Fakat ikinci senesinde içine kapanık biri olmaya başladı.

Berk, sürekli olarak okuldan eve, evden okula gidip geliyordu. Evdeyken hiç konuşmuyor ve odasına kapanıp kalıyordu. Ailesi onun için çok meraklanıyordu ama kimseyle bir şey paylaşmıyordu. Annesi Berk için endişelenmeye başlamıştı. Öğretmenleriyle konuşmayı denedi. Bir gün okula gitmeye karar verdi.

Berk’in annesi okula yaklaştığı sıralarda Berk’i okulun dışında yakın bir parkın içinde bir çay bahçesinde otururken gördü. Acaba dersi boş mu diye düşündü ve yanına doğru gitmeye karar verdi. Tam o sırada Berk’in ağzından çıkan dumanlar dikkatini çekti. Sonra gözleri elindeki sigaraya takıldı. Tam bir hayal kırıklığı yaşıyordu. Oradan uzaklaştı. Durumu eşine açtı.

Berk’in babası onun sigara olmadığı uyuşturucu olduğunu söyledi. Annesi daha çok şaşırdı. Babası durumu daha önceden öğrenmiş ve kahrolmuştu. Böyle bir yerde böyle bir şey nasıl olurdu? Berk bunu nasıl yapardı? İnfiale uğramışlardı. Durumu öğretmenlere açıp üstesinde gelmeye çalıştılar. Arkadaş çevresinden onu alıp uzaklaştırıp, yardım için bir hastaneye yatırdılar. Bir anda dünyaları değişmişti.

Hiç tahmin etmedikleri yerlere gelmişlerdir. Berk, tedaviyi kabul etmeyince ölümle burun burna gelmişti. Annesi ve babası perişan haldeydi. Bir gün aniden yoğun bakıma aldılar ve ölüm haberi geldi. Her şey bir ay içinde olunca aile paramparça olmuştu.

Zararlı Alışkanlıklar ile İlgili Hikayeler Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. şnvghjj dedi ki:

  teşekkürler projeme yardım etti

 2. Anonim dedi ki:

  Cok teşekür ederim dersimde bana cok yardimci oldu❤

 3. berk dedi ki:

  Bu hikayeyi beğenmedim

 4. Dilara dedi ki:

  Harika çok işime yaradı

 5. birce dedi ki:

  Zararlı alışkanlıklar sigara alkol kumar diye biliniyor ama bence internet dedikodu tırnak yeme yalan söyleme gibi şeyler de kötü bir alışkanlık ve bırakması zor.

Yorum Yaz