Zararın Neresinden Dönersen (Dönülürse) Kardır Kompozisyon

Aşağıda zararın neresinden dönersen kardır kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar sosyal hayatların ve kişisel hayatlarında bazı kararlar alırlar. İnsanlar her işlerini karar alarak yaparlar. Düşünmek bunu gerektirir. İnsan duygu ve düşünceleriyle insandır. İnsanlar bazen hata yaparlar. bazen işin doğrusunu bulurlar. İnsanların doğru kararlar alması yanlış kararlar almasıyla başlar. Yanlış kararlar insanı olgunlaştırır. Tecrübe kazanmasına neden olur.

İnsanlar yanlış yaptıklarında zararları kendilerine ya da çevrelerine dokunmaktadır. İnsanların bir konuda zarara uğramaları zararın devam etmesinin engellenmemesi zararın daha da artmasına neden olur. Bu nedenle zararlı bir durumdan herkes zarar görmeye devam eder.

Bu nedenle atalarımız zararın neresinden dönersen kardır demiştir. Zararın devam etmemesinin önlenmesi kardır. Çünkü her geçen süre içinde zararın devam etmesi herkese zarar verirken, zararın önlenmesi kara geçmekte kolaylık sağlar.

Sonucu zarar olacak şeylerin süreçleri de zarar olabilir. Bu durumda sondaki zararın hesap edilmesi de kolay olur. İnsanlar bazı durumlarda zarara uğrarlar. Bu da yıkıcı olabilir. Zararların azaltılması gerekir. Zararların azaltılması insanların yarar sağlamasına neden olur. Yararlı işler yapmak, zararlı işlerden dönmekle de olur. Bir insanın kötü arkadaş çevresine sahip olarak zararlı alışkanlıkların kullanıldığı yerde bulunması her an alışkanlık sahibi olabilmesi demektir. Bu nedenle o kişinin arkadaş çevresini bir önce değiştirmesi gerekir. Bu da zararın neresinden dönersen kardır sözüdür karşılığıdır.

Zararın Neresinden Dönersen Kardır Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.