Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Zamanı İyi Kullanmak İle İlgili Hikaye Kısa

Bu yazımızda zamanı iyi kullanmak ile ilgili hikaye kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ahmet’in Başarısı

Ahmet, ilköğretimi yeni bitirmişti. Ortaöğretim sınavına girdikten sonra İstanbul’da iyi bir lise kazanmıştı. O güne kadar öğretmenlerinin ödev için verdikleri kitapları okuyan Ahmet, liseye geçtikten sonra yazar olan babasının tavsiye ettiği kitapları okumaya karar vermişti.

Ne de olsa sürekli olarak babasını okuyor ve yazıyor gören Ahmetlerin evinde bütün duvarlar kitaplarla kaplıydı. Babasının çalışma odasında babasının çalışma saatleri belliydi. Babası aynı zaman bir üniversitede öğretim üyesi olan Ahmet’in bir gün olsun babasıyla zaman geçiremediği gün olmamıştı.

Ahmet’in babası Selim Bey zaman konusunda gerçekten titiz bir insandı. Kendi evinde çalışma odasında işlerini halletmesine rağmen her sabah aynı saatte kalkar, kahvaltısını yapar ve işinin başına aynı saatte geçer, aynı saatte işini bırakır ve ailesiyle ilgilenirdi.

Bazı durumlarda işini bırakıp farklı işlere yönelse de mutlaka telafi saatlerinde söz verdiği işleri yerine getirirdi.

Ahmet bu serüvene çok dikkat etmişti. Babasını örnek almaya başlamıştı. Lise hayatı Ahmet için yeni bir başlangıç olacaktı. Ahmet, odasını yeniden düzenlemişti. Kendine küçük bir kütüphane yapmıştı. Odasına kocaman bir saat koyarak, günlük çalışma rutinini tıpkı babası gibi takip etmeye çalışıyordu.

Ahmet’in bu özverisini gören Selim Bey, çok memnun olmuştu. Ahmet programını gerçekleştirdikçe, daha verimli zaman geçiriyor ve oyunlar oynayıp, ailesiyle muhabbet etmeye, pikniğe gitmeye, iyi vakitler geçirmeye de zaman kalıyordu.

Ahmet babası Selim Bey’i örnek alan bir çocuk olarak, zamanın verimli kullanılması konusunda istemeden de olsa babasından birçok şey öğrenerek hayatına devam ediyordu.

Zamanı İyi Kullanmak İle İlgili Hikaye Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. meltem dedi ki:

  Başlığı güzel, işime çok yaradı beğendim bunu emeğinize sağlık. ödevimde kullandım.

 2. Hatice dedi ki:

  Çok teşekkür ediyorum

 3. Helin dedi ki:

  çok iyi hazırlayanın ellerine sağlık, zamanı etkili kullanma ile ilgili hikaye ödevim kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

 4. Birgül dedi ki:

  Zamanı verimli kullanma konusunun önemi bu hikaye örneği ile daha etkileyici ve öğretici bir yöntem ile açıklanmış bence çok da güzel olmuş. Emeğinize sağlık.

Yorum Yaz