Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Zaman Kelimesi Size Ne Çağrıştırıyor - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Zaman Kelimesi Size Ne Çağrıştırıyor

Her insan için zaman kelimesinin farklı bir anlamı vardır. Zamanın algılanması kişiden kişiye de farklılık gösterebilmektedir. Bazı insanlar aynı zaman diliminin çok hızlı geçtiğini söylerken bazı insanlar da zaman aynı olsa da bu zamanın çok yavaş ilerlediğinden dert yanarlar. Zaman kelimesi kişiden kişiye farklı yorumlandığına göre bu sayfamızda zaman kelimesi size neyi çağrıştırıyor sorusunun cevabını verebiliriz?

Zaman dendiği zaman insanın aklına ilk olarak saat gelmektedir. Her insanın işlerini yetiştirebilmesi, birtakım etkinlikler yapabilmesi için zamana ihtiyacı vardır ve bu zaman genellikle dakika ve saat ile ifade edilmektedir.

Zaman kelimesinin çağrıştırdığı bir diğer kavram ise telaştır. İnsan eğer ki yeterli zaman sahip değilse ya da yaptığı işte yeterli donanımı yoksa kişi o zaman işlerini yetiştiremeyeceği için telaşlanmaktadır. Bu nedenle zaman dendiğinde insan genellikle işlerini yetiştiremeyeceğinden endişe etmektedir.

Zaman dendiğinde insan bazen de tam tersi olarak daha çok vaktinin olduğunu düşünerek rahat davranır. Bu zaman algısının en kötülerinden bir tanesidir. Çünkü su gibi akıp giden zaman çabucak geçeceğinden insan rahatlık durumunda işlerini yetiştiremeyebilir.

Zaman İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781