Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Eylül 2020

Zaman ile İlgili Masal Örneği

Aşağıda zaman ile ilgili masal örneği kısaca olarak ele alacağız.

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, develer tellal iken pireler berber iken ben annemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken;

Bahçesinde bir fanus bulan küçük hız, o fanusu çok beğenir ve evine getirir. Suyla bir güzel yıkar ve yatağının baş ucuna koyar. Sürekli olarak o fanusu izlermiş. Bir gün yine fanusu izlerken zamanın durduğunu ve birden geriye doğru aktığını hissetmiş. Devamında kendini bir ormanda bulmuş.

Ormanın derinliklerine doğru ilerlemeye başlamış. Issız bir orman içinde patika bir yolda gidiyormuş. İstemsizce yürümeye devam ediyormuş.Yolu sonuna doğru mantardan bir ev görmüş. Gözlerine inanamamış. Burada zaman hiç geçmezmiş. Herkesin yaşının aynı olması ve her yerde saat olması küçük kızın ilk dikkatini çeken şeyler olmuş.

Burası bir sonsuzluk ormanı imiş. Zamanı çürütenlerin buraya girmesine izin verilmezmiş. Buranın sahibi küçük kızlara yol göstermek ve zamanın kıymetini anlatmak için bir fanus gönderirmiş. Küçük kız bunların farkına vardığından her şeyin kıymetini daha iyi anlamış. Televizyonun başında geçirdiği zamanlar aklına gelmiş ve bütün bu olanların bir anlamı olmalı derken her şeyi daha yakından görmüş ve idrak etmiş.

Gökten üç elma düşmüş, üçü de kafasına düşmüş gibi olanları anlamış. Bir daha boş vakitlerinde kitap okumaya başlamış.

Zaman ile İlgili Masal Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen  Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Mücahit dedi ki:

    Gerçekten çok güzel bir masalmış bende boşa harcadığım zamanıma acıyorum ama bundan sonra evdeki tüm hikayalerden başlayıp bol bol kitap okumaya vakit ayıracağım masal için teşekkürler.

Yorum Yaz