Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2021

Yüzü Sirke Satmak Deyiminin Hikayesi

Yüzü sirke satmak deyiminin anlamı nedir? Yüzü sirke satmak deyimi nereden gelmektedir? Yüzü sirke satmak deyiminin hikayesi nedir? Yüzü sirke satan insanlar nasıl bir tavır içerisinde bulunan insanlardır? Bu ve bunun gibi bir takım sorulara ait olan yanıtları bulnak ya da yüzü sirke satmak deyimi ile alakalı çok daha fazla bilgiyi öğrenmek istiyorsanız, sizin için yayımlamış olduğumuz bu Yüzü Sirke Satmak Deyiminin Hikayesi adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yüzü sirke satmak deyimi, insanların sergiledikleri bir tavırın tasviri olarak söylenilir. Bu tavır, kişinin yüzünün sürekli olarak asık olmasını, herhangi bir duruma sürekli olarak negatif bir tutum içerisinde olmasını ya da mutsuz ve keyifsiz bir biçimde olan surat ifadesini anlatır. Karşısına çıkan hiç bir olaya karşı mutlu bir tavır sergilemeyen bu kişiler genellikle herkese surat asarlar.

Yüzü sirke satmak deyiminin anlamının hikayesini sizlere anlattıktan sonra, bu deyimin ne anlama geldiğini daha iyi anlayacağını düşünüyoruz. Eski zamanlarda iki ayrı tezgahta insanlar yan yana satış yaparlar. Bu tezgahlarda satış yapan satıcının biri bal diğeri ise sirke satar. Bal satışı yapan kişi tezgahın başında suratı asık bir şekilde durur. Bu iki tezgahtanda alışveriş yapmaya gelenler, sürekli olarak sirke alıp bal almadan gitmektedirler. Bal satıcısı da sirke mevsiminde olmadıklarını göz önünde bulundurarak, sirke satıcısına neden sirke aldıklarını ve fiyatını düşürdüğü halde neden bal almadıklarını sorar. Sirke satıcısı da bal satıcısına, elinin bal sattığını fakat suratının sirke sattığını söyler.

Bal satıcısı da bu söz ile insanlara her ne konuda olursa olsun güleryüz göstermenin anlamını kavramıştır. İnsanın davranışları ilgilendiği her alanda önemli olmaktadır.

Yüzü Sirke Satmak Deyiminin Hikayesi Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz