Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Temmuz 2021

Yürüme Engelliler İçin Yapılan Çalışmalar

yurume-engelli-vatandas-engellilerin-sesi-old-6031517_oEngelli olmak hiç kimsenin tercihi ve istediği bir durum değildir ancak hayat karşımıza her an her şeyi getirebilir; şuan sağlıklı ve engelsiz bireyler olabiliriz ancak yarın bir engel sahibi olmayacağımızın bir garantisi yoktur. Bu nedenle de hepimiz birer engelli adayı konumundayızdır.

Yürüme engelliler günümüzde sayıca oldukça fazladır bu nedenle de biz vatandaşlar ve gerekli yüksek merciler bu kesime duyarsız olmamalıdır buna ek olarak da günümüzde bir takım çalışmalar yürüme engelliler için yapılmaktadır.

Tekerlekli sandalyeler ile bir yerden bir yere gidebilen yürüme engelliler için yakın zamanda akülü arabalar icat edilmiştir böylece yürüme engeli olan vatandaşlarımız kimsenin yardımı olmadan arabalarını kendilerini kontrol ederek istedikleri yerlere gidebilmektedir. Ayrıca yürüme engelliler için okullarda, hastanelerde, köprülerde ve daha bir çok toplu yaşam alanlarında engelli geçişi yapılmaktadır fakat bu alanlar her yerde henüz tam anlamıyla yapılmamıştır fakat bu konuda gerekli merciler gereken çalışmaların eksik olan kısımlarını en kısa zamanda ve hızlı bir şekilde yapmalıdırlar.

Yürüme Engelliler İçin Neler Yapılabilir Konusundaki Yorum ve Fikirlerinizi Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Resat Tutanel dedi ki:

    Ben Almanyada yasiyorum. 71 yasindayim. MS hastasiyim. Yürümem sakatlanince segway dan kendeme tekerlekli sandalye yaptim. Yapilise cok basit. Her yere kulaniliyor, dag da, kis, yamur, camur hic farket miyor. Akkü 30km dayaniyor ve hiz de 20km. 30km de 1€ Ceyran lazim.
    Ilginiz var sa, bana Email yazin. Resimler ve Video göndererbilerim.
    Saygilar

Yorum Yaz