Yüksek Lisans Yapmanın Faydaları

Yüksek lisans yapmanın  faydaları nelerdir gelin bu haberimize göz atalım.

Yüksek Lisans Yapmak İş Dünyasında Büyük Katkılar Sağlıyor

İzmir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gülnur Erciyeş, yüksek lisans yapanların iş dünyasında yapmayanlara oranla daha fazla tercih sebebi olduğunu söyledi.

yazarfoto

Erciyeş yaptığı açıklamada kariyer sahibi olmak için alınan yüksek lisans eğitiminin kişiye iş dünyasında büyük avantaj sağladığını belirtti.Erciyeş, yüksek lisans yapmanın önemini vurgulayarak şöyle konuştu:

Terfi ve Zam Avantajı Sağlıyor

“Daha yerinde saptamalar ile değerlendirmelerini mevcut işine aktaran kişilerin kariyer gelişimleri de farklı oluyor. Kişisel gelişim ve kendine yönelik yatırımlarını sürdüren kişilerin mesleki başarıları da artıyor. İşe alımlardan deneyimden sonra gelen en önemli kriterlerden biri olan yüksek lisans, ilerleyen dönemde terfi ve zam avantajı da sağlıyor.”

Tercih Sebebi

Türkiye’deki işsizlik oranını işaret eden Erciyeş: “Eşit niteliklere ve deneyimlere sahip iki adaydan birinin yüksek lisansı olması durumunda, bu eğitimin adayın kişisel ve teknik gelişimine yaptığı bir yatırım olması sebebiyle, aday için avantajlı bir durum oluşturabilir” şeklinde konuştu..

Erciyeş, yüksek lisans yapılırken alınan eğitimin kişiye nasıl bir fayda sağlayacağına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Bu durumda kişinin hedeflerini doğru belirlemesinin önemini vurguladı.

Son Başvuruyu kaçırmayın

Yrd. Doç. Dr. Gülnur Erciyes, Sağlık Hukuku, Ekonomi Hukuku ve İşletme Yönetimi yüksek lisans programı için son başvuru tarihinin 30 Ağustos; Bilgisayar Mühendisliği ile Matematik ve Bilgisayar Bilimleri yüksek lisans programı için son başvuru tarihinin ise 3-6 Eylül 2013 olduğunu belirtti.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.