Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Yollardaki Sarı Çizgiler Nedir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Yollardaki Sarı Çizgiler Nedir

Yollardaki Sarı Çizgilerin Anlamı, Yollardaki Sarı Çizgiler Nedir Kısaca Bilgi verelim.

Son zamanlarda kaldırımların yenilendiğini bu kaldırımlara birtakım sarı bantlar konulduğunu fark etmişsinizdir. Kaldırım çalışmalarının hiç bitmediği ülkemizde belki de ilk defa bu kadar faydalı ve duyarlı bir çalışma yapılmıştır. Peki son zamanlarda dikkatimizi çeken ve birçok kaldırımda karşımıza çıkan bu sarı çizgi uygulaması nedir, bu çizgiler hangi amaçla yapılmıştır?

Yollardaki sarı çizgiler ya da bantlar aslında çok daha önceden uygulamaya konulması gereken bir çalışmadır. Bu çizgiler görme ve ortopedik engelli vatandaşların yürürken yollarını bulabilmeleri ve bazı noktalarda dikkatli olmaları için uygulamaya konulmuştur. Bu uygulama sosyal duyarlılık adına yapılmış çok güzel bir çalışmadır. Toplumuzda engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına bu tip çalışmalar yapılmaya devam edilmelidir.

Engelli vatandaşların hayatında daha büyük bir engel oluşturmamak için bizler de arabamızı kaldırımlara park etmemek başta olmak üzere gösterdiğimiz davranışlarla onlara yardımcı olmaya çalışmalıyız.

sarı çizgiler

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ahsen dedi ki:

    Çizgilerin sarı olmasının özel bir nedeni var mı ?

    1. Misafir-Bayburt dedi ki:

      Sarı olmasının nedeni, özellikle görme engelli vatandaşlarımız içindir, çünkü görme engelli insanlar sadece ışık olarak güneşin şavkını görebiliyorlar onunda rengi sarıdır, yapılan araştırmalar neticesinde onların yönünü bulmada en kolay secebildikleri renk olduğundan sarı tercih edilmiştir.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781