Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Yoğunluk Nedir Kısaca

Aşağıda yoğunluk nedir kısaca olarak ele alacağız.

Yoğunluk fiziksel bir kavramdır. Bu nedenle fiziksel olarak ölçülen ve oran kurulan bir değer olma özelliğine sahiptir. Yoğunluk, maddelerin özelliklerinden biridir. Her maddenin kütle ve hacmine göre suya oranla bir yoğunluğu bulunmaktadır. Suyun yoğunluğu bir birim olarak kabul edilmektedir.

Yoğunluk, bir cismin bir santimetreküplük kütlesinin aynı hacimdeki suyun +4 santigratlık oranına eşit olması durumudur. Yoğunluk kütle ve hacim oranı olarak da ölçülebilir. Bu durumda yoğunluk yerini öz kütle alır. Öz kütle orantılı olarak kütle ve hacimle eş değer bir şekilde azalıp artar. Yoğunluğun ölçülmesinde formüller ve taşırma kapları da kullanabilir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan yöntemler bunlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Selma dedi ki:

    selam arkadaşlar siteniz süper ötesi hoşuma gitti, sağ olun, benim adım Selma, ben Yoğunluk Nedir Kısaca yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

  2. Ceylin dedi ki:

    güzel yazıya güzel derim, çünkü Yoğunluk Nedir Kısaca mükemmel ötesi olmuş, Ben Amasya il birinciyisim, okulda da en güzel kızım, kıskananlar çatlasın!

Yorum Yaz