YGS Matematik Konuları 2017

2017 YGS Matematik konu ve soru dağılımı, YGS Matematik konuları 2017

Her sene olduğu gibi bu yıl da YGS matematik konuları ve soru dağılımı özellikle de eşit ağırlık ve sayısal öğrencileri tarafından hem merak ediliyor hem de onları çok yakından ilgilendiriyor. 2017’de YGS’ye girecek öğrenciler matematik sorularını da cevaplamak zorunda. Bu nedenle YGS konu dağılımı öğrenciler için büyük önem taşıyor. 40 sorudan oluşan Matematik testinde 32 soru matematik dersinden geliyor. Bu nedenle matematik sorularını çözmek bir kez daha tekrar etmek gerekirse özellikle eşit ağırlık ve sayısal öğrencileri açısından çok büyük önem taşıyor.Bu öğrencilerin matematik konularını belirleyerek bu konulara çok iyi hazırlanması gerekiyor.

Aşağıda yeni müfredata göre düzenlenmiş 2015 YGS matematik konuları sıralanmıştır. Ayrıca hangi konudan kaç soru çıktığı da gösterilmiştir.

2017 YGS MATEMATİK KONULARI

1-) Sayılar
2-) Basamak Kavramı
3-) Taban Aritmetiği
4-) Bölme-Bölünebilme
5-) OBEB-OKEK
6-) Rasyonel Sayılar
7-) Sıralama-Basit Eşitsizlikler
8-) Mutlak Değer
9-) Üslü İfadeler
10-) Köklü İfadeler
11-) Oran-Orantı
12-) Denklem Çözme
13-) Problemler
14-) Mantık
15-) Kümeler
16-) Bağıntı-Fonksiyon
17-) İşlem-Modüler Aritmetik
18-) Permütasyon-Kombinasyon-Olasılık

2017 YGS Matematik Konuları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

35 yorum

  1. merhaba. bn 2 yıllık fizyoterapi bölümünü okuyorum. mezun olduktan sonra lisansımı tamamlamak için dgs ye girmeyi düşünüyrm. sorum şu.. bölümüm sayısal olduğundan sınavda sadce matematktenmi sorumluyum ? ve en az kaç puan almam gerekiyor ?

  2. geçen yıllarda hangi konudan kaç soru çıktığını yazsaydınız daha iyi olurdu sonuçta her yıl aynı konular çıkıyor öbür türlüsü daha açıklayıcı olurdu.

  3. merhaba sız degerlı arkadaslarım. ben sızlere yardımcı olmak ıcın buradayım. ygs lys ales dgs askerı sınav polıslık sınavları ıcın olsun hangı konuda bılgıye ıhtıyacınız varsa bana 05392178619 numardan ulasabılırsınız. hangı bölum ıcın kac net yapmam lazım nasıl calısma sıtılını hazırlamam lazım gıbı soruları bırlıkte atlatıcaz ALLAH ın ıznıyle. sunu hıc bı zaman unutmayalım kı ALLAH her zaman calısanın yanındadır ve hakkıyla calısan mutlaka kazanır… calısmalarınızın yerını bulması dılegıyle hepınıze ıyı calısmalar basarıalr saygılarımla…. OZAN HOCA …. :) :) :)

    • hocam öncelikle çok saolun allah sizin gibi insanlardan razı olsun.hocam ben ygsye hazırlanıyorum allah kısmet edrse adalet bölümü istyorum. size sorum şu en etkili çalişma nasıl olur szce ben suan ygs tarih türkçe felsefe btti matta yeni geçtim. konuları yetiştirememe korkum var.ve matta nasıl çalşmalıyım yardımcı olursanz sevinirim allaha emant. . .

    • meraba hocam bn 11. sınıfa gidiyorum ve hem okul derlerime hmede ygs sınavına çalışmak istiyorum fakat düznli çalışamıyorum bu konuda neyapabilirim ve matematik konularından hangilerine ağırlıklı çalışayım

  4. her sene aynı konu çıkacak tabi..matematikte başka konu mu var…gereksiz o kadar çok bilgi var kitaplarda…çöz çöz ama nasıl soru çıkacak bilemiyorsun….

  5. En azından konu sayısı 15’e düşürülebilir. Valla zor anlıyoruz zaten matematiği. Matematikte neyi anlamadığımı bile bilmiyorum.Çok gereksiz bir turizmci için. 3-4 konu çıkarılsaydı fena olmazdı. Türkiye de öğrenciye çok yükleniyorlar çok ..sen turizm meslekte okuyan öğrenciye 1.sınıftan sonra 3 yıl matematik dersi verme, sonra da 18 konuyu yapmasını bekle YGS’de. Çok beklersin çoook

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.