Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Yer Çekimi Olmayan Bir Yerde Yaşamanın Getirdiği Kolaylıklar

Yer çekimi olmayan bir yerde yaşamanın getirdiği kolaylıklar hakkında bilgi kısaca

Yer çekimi olmayan bir ortamda yaşamanın kolaylıklarını düşünebilmek için yer çekiminin olmadığı bir ortam hayal etmekle başlanmalıdır. Yer çekimi olamayan ortamlarda kilodan ve ağırlıktan kaynaklanan problemler olmaz ve bir yerden başka bir yere gitmek daha kolay olur. Hareket edebilmek için sadece parmaklarımız ile kendi kendimizi itmemiz yeterli olacaktır. İnsanları yavaşlatan yer çekimi gibi bir neden ortadan kalkacağı için bir çok hareket kolaylıkla yapılabilecektir.

Nesnelerin de ağırlıkları ile ilgili bir problem olmayacağından her nesne kolaylıkla hareket ettirilebilecektir. Nesne ister çok ağır bir nesne ister çok hafif bir nesne olsun kaldırmak çok kolay olacaktır. Bu sayede de bazı işler kolaylıkla halledilebilir. Taşıma ve bir eşyayı bir yerden bir yere götürme işlemleri normalden çok daha eğlenceli olacaktır.

Yer çekiminin olmamasının birçok kolaylık sağlayabileceğini açıkça görmekteyiz. Ancak hayatımızda bu kadar yer etmiş bir kuvvetin ortadan kalkması bazı problemleri de beraberinde getirecektir. Yer çekimsiz ortamda uzun bir süre hareket ettikten sonra sizi durdurabilecek bir nesne ya da nokta olmazsa kendinizi sonsuz bir hareket içinde bulabilirsiniz. Bunun dışında olduğunuz yerde hareket etmeniz de oldukça zorlaşacaktır. Yer çekimi ile kolaylıkla tüketilebilen yiyecek ve içecekler de bize sıkıntı çıkarabilir. Yer çekiminin olmadığı bir dünyada toprak da yeryüzünde kalmayarak havada uçuşabilir.

fft64_mf1193884

Yer Çekimi Olmayan Bir Yerde Yaşamanın Getirdiği Kolaylıklar ve Zorluklar Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz