Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Yeni Yıl ile İlgili Hikaye Örnekleri

Bu yazımızda yeni yıl ile ilgili hikaye örnekleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Artık yıl sonuydu. Hava çok soğuktu. Fakat yine de seviniyorduk. Yeni yıl geldiği için mutluyduk. Yeni yıl kutlamalarına karşıydım ama ailemle olmak beni mutlu ediyordu. Bir kutlama yapmasak da yeni yıla girmek evde herkes için yeni ve tatlı telaşlar anlamına geliyordu.

Bir yılbaşı günüydü. Bir seneyi arkada bırakırken, yeni bir yılı karşılamak ve birlik ve beraberlik içinde olmak her şeyden önemlidir. Geçen senelerin hesabını yapmak değil de hatıraları dile getirmek çok güzel oluyordu. Bu nedenle herkes bir yıl boyunca yaşadığı önemli olayları anlatmaya başlardı.

Annem hemen bizden bahsederek ortaya çocuklarını koyar. Babam yaptığı başarılı satışlardan bahseder. Kardeşim öğretmenlerinden aldığı aferinleri sayardı. Bense aldığım ve okuduğum kitapları gözden geçirirdim. Kitapla yatıp kitapla kalkan biri olarak birçok eserin eksikliğini yüreğimde hissediyordum.

Yeni yılda yeni kitap listeleri, yeni okuma listeleri oluştururdum. Böylece hem okumadığım kitapları okur hem de yeni çıkanlarla birlikte yeni kitaplar edinirdim. Yeni yıl planımı kitaplara göre yaparım. Huyum kurusun. Ben böyleyim. Kitapla nefes alıyorum. Kitaplar için varımı yoğumu ortaya koyuyorum. Gerekirse yemek yemiyorum ve kitap alıyorum. Yeni yıl demek yeni planlar ve projeler demek. Yeni heyecanlar demek. Bu nedenle beni çok heyecanlandırıyordu.

Yeni Yıl ile İlgili Hikaye Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Feraç dedi ki:

  Bu hikayenin adı ne söyler misiniz acil

 2. sema dedi ki:

  gereğinden fazla işime yaradı tam istediğim gibi sağ olun süpersiniz.

 3. Anonim dedi ki:

  ben hikayeyi begendim .hzırlayanın eline saglık.

 4. Fatma dedi ki:

  Şimdi bu çocuklara uygun bir hikayemiydi ?¿
  Sanmıyorum

Yorum Yaz