Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Haziran 2021

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer Kompozisyon

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer Kompozisyon

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer açıklaması:ekmek parası kazanmak için çalışmak ve yorulmak gerektiğidir. Buna göre çalışma düzeni şöyle kurulabilir:
1 – Geçim için çalışma zorunluluğu;
2 – Çalışan insanların kazancı;
3 – Örnekler;
4 – Fikir ve görüşlerin derlenmesi; sonuç;

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer Kompozisyon
“Her mutluluk, her geçim rahatlığı; sıkı, sürekli ye yorucu bir çalışmanın sonucu ve mükâfatıdır. Zamanında çalışmayan, elindeki fırsatları değerlendirmeyip vakit geçiren insanlar, geçim sıkıntılarından kurtulamazlar. Bunlar, başkalarının sırtından geçinmeye alışmış zararlı kişilerdir.

Bin bir zorlukla dolu olan hayatta ekmek parası kazanmak zannedildiği kadar kolay bir iş değildir. “Ekmek aslanın ağzında” deyimi bu zorluğu çarpıcı bir benzetmeyle vurgular. Geçim yolunda herkes kendine göre bir çaba, bir gayret gösterecektir. Her işin yapılmasını gerektiren bir zaman vardır. Bu zamanda keyfimiz ve arzumuz dışında çalışmak belki bize ağır gelebilir. Bunun sonucu, geçim için başkalarına muhtaç duruma düşebiliriz. Onurlu kişiler hiçbir zaman böyle durumlara düşmek istemezler.

Bu nedenle insan, çalışmasını gerektiren şartların güçlüğü karşısında yılgınlığa kapılmadan var gücüyle çalışmalıdır. Tarlada çiftçi, yazın güneşin altında; fırıncı, ateşin karşısında; madenci, toprağın derinliklerinde; gemici, fırtınalı denizlerde hep aynı amaç, geçinmek için çalışır. Ne mutlu kendi emeğiyle geçinenlere.”

———————————-

Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer hakkında Kompozisyon
Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer Kompozisyon ödevi
Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer yazı
Yazın Başı Pişenin Kışın Aşı Pişer açıklaması

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. meltem dedi ki:

    tam anlamıyla türkçe ödevime fazlasıyla yaradı hazırlayanlara teşekkür ediyorum

  2. aleyna dedi ki:

    aslında anlamı güzel komopozisyonda güzel fakat öyle değilde şöyle bişey verdi öğretmen ağustosta başı pişenin, zemherinde aşı pişer.

Yorum Yaz