Yaz Mevsimi İle İlgili Hikaye Örneği

Bu yazımızda yaz mevsimi ile ilgili hikaye örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Okulların kapanmasına çok az kalmıştı. Ahmet, ailesinden izin alarak devamsızlıklarını kullanmak istediğini ve okulda derslerin konuları bittiği için evde tatil hazırlıkları yapmak istediğini söyledi. Babası izin vermedi fakat annesi olur deyince siz bilirsiniz dedi.

Ahmet, babasının yazdığı dilekçeyi okula verdi. Ahmet için yaz hazırlıkları başlamıştı. Her yaz Karadeniz turu yapıyorlardı. Fakat bu sefer farklı olacaktı. Çünkü Ahmet, gittiği yerleri kameraya çekip, fikirlerini söyleyecekti.

Birçok yeri biliyor, keşfedilmemiş yerleri de kamerayla keşfetmek için heyecanlanıyor ve hazırlıkları sürdürüyordu. Yaz iyiden iyiye gelmişti. Güneş kendini gösteriyordu. Ahmetlerin evinin önündeki bahçe yeşillenmeye başlamıştı. Toprak kendine geliyordu.

Yeşile güneş vurdukça, rüzgar ağaçların yapraklarına doğru estikçe, hava hafiften ısındıkça, güneş yüze vurdukça işte yaz geldi diyordu. Ahmet, toprakla oynamayı da çok severdi. Tatile çıkana kadar bahçeyle oyalandı.

Babası izne ayrılınca, tatile çıktılar. Yemyeşil ormanların içinde geçerek Karadeniz turu yapmaya başladılar. Bolu, Yedigöller’e gittiler. Samsun’un engin ovalarını gezdiler. Giresun Adası’na gittiler. Trabzon, Uzun Göl’de yaz sıcağının tadını çıkardılar.

Güneş her zaman sevgiyle açıyordu. Ahmet, her yeri çekiyordu. Çiçeklerin rengini, ortamın ışığına göre kameraya çekiyordu. Güneşten yardım alıyor, mümbit yeşil yaylaları, derin ormanları, yemyeşil ağaçları gölgesiz çekiyordu.

Yaz mevsimi böyle bir mevsimdi. İnsanın içini sevinçle doldururdu. Sevmek, sevilmek, ait olmak yaz mevsimiyle anlaşılıyordu.

Yaz Mevsimi İle İlgili Hikaye Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. Bizler için hazırladığınız yukarıdaki yaz mevsimi ile ilgili hikaye yaz mevsiminin tüm güzelliklerini adeta eğlenceli ve cıvıl cıvıl anlatmış :) Ödevime çok uygun bir kompozisyon oldu. Sağ olun.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.