Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2021

Yaya Kaldırımı Olmayan Yollarda Yürürken Cep Telefonu Cep Bilgisayarı Müzik Çalar Gibi Aletleri Kullanmak Hangi Tehlikelere Neden Olabilir?

Bu yazımızda yaya kaldırımı olmayan yollarda yürürken cep telefonu cep bilgisayarı müzik çalar gibi aletleri kullanmak hangi tehlikelere neden olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Yaya ve araç trafiği birlikte işlemektedir. Çoğu cadde, ara cadde, sokak ve ara sokaklarda araçlar bulunmaktadır. Özellikle kalabalık nüfuslu şehirlerde bu bir sorun haline gelmiştir. Araç yollarında yayalar için banketler bulunur.

Cadde ve sokaklarda yayalar için kaldırımlar bulunmaktadır. Kaldırımlar, yayaların güvenli ulaşım sağlamaları için özel ayrılmış bir yoldur. Kaldırımlar sadece yayalara mahsustur. Kaldırım olmayan yerlerde yayalar araç trafiği sağdan ilerlediği için, soldan yürümek zorundadır.

Kaldırım olmayan yollarda yürürken çok dikkatli olunmalı ve her uyarıya her an uymak zorundayızdır. Bu nedenle herhangi dikkat dağıtıcı bir unsurla oyalanmak veya uğraşmak kendimizle birlikte bütün yayaların hayatını riske sokabilir

Bu sebeplerle yaya kaldırımda yürürken dikkat dağıtıcı cep telefonu, bilgisayar, müzik çalar gibi cihazları kullanmamak gerekir. Eğer bir mecburiyet varsa yaya trafiğini engellemeden müsait bir yerde durup işimizi halletmeliyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Vildan dedi ki:

    yaya kaldırımı olmayan yollarda yürürken yapılan yanlış davranışlar hayatımıza mal olabilir bu yüzden sizin de çok güzel bir şekilde açıkladığınız gibi başka araç ve gereçler ile ilgilenmek çok yanlış bir davranıştır.

Yorum Yaz