Yaya Kaldırımı Olmayan Yollarda Hangi Yönde Yürümeliyiz Neresinden

Bu yazımızda yaya kaldırımı olmayan yollarda hangi yönde yürümeliyiz neresinden kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Araç ve yaya trafiği çoğu yerlerde iç içedir. Trafikteki düzenlemeler uyarıcı, bilgilendirici ve hatırlatıcı kurallarla sağlanır. Trafik kurallarına uymak hayat kurtarır. Trafikte seyreden araçlar ve yayalar için trafik kuralları can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

 

Trafik araç yolları ve yaya yollarından oluşur. Araç ve yaya yolları birbiriyle iç içedir. Bazı yerlerde yaya yolları bazen araç trafiğine açılmakta, araç yolları bazen yaya trafiğine açılmaktadır.

Trafikte yayaların güvenli bir şekilde ulaşım sağlaması için banketler ve kaldırımlar oluşturulmuştur. Kaldırımlar, caddelerde, ara caddelerde ve sokaklarda bulunmaktadır. Araç geçiş güvenliği ve yayaların kullanımı için uygun yapılmıştır.

Kaldırımın olmadığı yerlerde araçlar sağdan ilerlerler. Buna göre de yayaların soldan, dikkatli ve sıralı bir şekilde ilerlemesi gerekir.

1 yorum

  1. yaya kaldırımı olmayan yollar yayalar için çok tehlikelidir çok önemli bir konuda önemli bilgiler vermişsiniz bence ödev dışında herkesin bilgilendirilmesi gereken bir konu çok da güzel olmuş.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.