Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Yaşlılar Haftası ile İlgili Hikayeler Öykü

Aşağıda yaşlılar haftası ile ilgili hikayeler öykü kısaca olarak ele alacağız.

O gün çok kederliydim. Çünkü ananemin doktor muayenesi vardı. Onca hastalığına ilaveten yine yeni hastalıklar nüksetmiş olabilir miydi, kafamı kurcalayan tek soruydu. Bu soru biraz beni yordu. Akşamı zor ettim. Eve zor attım kendimi… Zorluk içindeydim. Ananem benim kıymetlimdi.

Hastaneye gidemedim, üzüldüm. Onunla beraber olan annemi de aramak istemedim. Eve geldiğimde haberler iyiydi. Yorgunluğum hafiflemişti. Ananem iyiydi. Kronik hastalıkları dışında ve alması gereken vitaminler haricinde ciddi bir şeyi yoktu.

Ananeme sarıldım. Onu çok sevdiğimi söyledim. Hemen gözleri doldu. Biraz birbirimize baktık. Suskunluk bozulunca ona su getirdim ve ilaçlarını verdim. Çoraplarını giydirdim ve namazını kılması için öncesinde biraz yardımcı oldum.

Namazını kılınca beni yanına çağırdı. Halimi hatrımı sordu. Sürekli ayrı kalıyormuşuz gibi sürekli beni merak ediyordu. Anlıyordum ki beni gerçekten seviyordu. Ona değer verdiğimi ve sözünü dinlediğimi biliyordu. Ananemle o gece uyumadık, eskilerden konuşarak onu biraz güldürmek istedim. Sanırım başardım. Çok mutlu olduğunu söylei.

Artık ben de mutluydum. Hastalıklar bizim içindi ama hastalıklarla baş edebilmek için bir ve beraber olmamız gerekir. Bu nedenle onu gözümün önünden ayırmak istemiyorum. Onu kaybetmek benim için çok acı olacak ama bu olacak o yüzden her anımı onunla geçirmek istiyorum.

Yaşlılar Haftası ile İlgili Hikayeler Öykü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    10 kıtalık bir öykü yazın yaşlılar saygılı olmak

Yorum Yaz