Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2021

Yaşam Boyu Öğrenme Neden Gereklidir? Açıklayınız.

Aşağıda yaşam boyu öğrenme neden gereklidir açıklayınız kısaca olarak ele alacağız.

Öğrenme insanın hayatında önemli bir yere sahiptir. İnsanların öğrenmeye devam etmesi bir zorunluluk olarak algılanmalıdır. Öğrenme başı ve sonu olan bir süreç olarak doğumdan ölüme kadar devam eder. Bu nedenle akademik kazanımlarla sınırlandırılması mümkün değildir.

Yaşam boyu öğrenme, hayat boyunca öğrenmenin devam etmesi, kişilerin sürekli olarak kazanımlar elde etmesi anlamına gelmektedir. Öğrenmenin yaşı yoktur deyimi ile birlikte insanların sürekli olarak biyolojik bir gelişim gibi öğrenmeye devam etmeleri gerekir. Bu insanın doğasında olan bir davranış özelliği olarak yaşanmaktadır. Yaşam boyu öğrenmenin devam edebilmesi insanların haklarının sağlanması ve özgürlüklerinin korunmasına bağlıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Fulya dedi ki:

    harbiden süper arkadaşlar, Yaşam Boyu Öğrenme Neden Gereklidir? Açıklayınız. hemen deftere geçirdim, Çorum okulları arasında sınavlarda hep birinci gelmemi bu hızıma borçluyum. tembellere kapak olsun.

  2. derya dedi ki:

    bizim hoca çok beğendi, Yaşam Boyu Öğrenme Neden Gereklidir? Açıklayınız. harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

Yorum Yaz