Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2018

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları 2018

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları hakkında bilgi kısaca.

Yasaklı sitelere girmek için pek çok yöntem bulunmaktadır. DNS değiştirerek yasaklı sitelere gitmek bilgisayarınızı başka bir bilgisayara bağlayarak kullandığınız anlamına gelin. Böylece o bilgisayarın başında oturan herhangi bir kişi sizin özel bilgilerinize erişebilir ve girdiğiniz yerleri görebilir konuma gelmektedir. DNS değiştirenler bilişim uzmanları tarafından bu sebeple uyarılmaktadır.

Bu durumda DNS değiştirilecekse güvenli bir DNS adresi seçmek önem taşıyor. Bilgisayar üzerinden iş yapanlar bu duruma daha fazla dikkat etmelidir.

Google’ın DNS’leri bu konuda en güvenilir olanlardır. Ayrıca hızlıdır da. Ülkemizde yasaklanmış olan sitelere yurt dışındaymış gibi girebilmeniz mümkündür.

Bu işlemi gerçekleştirmek için Ağ Erişim’den Yerel Ağ Bağlantısı Durumu’na girmeniz gerekiyor. Daha sonra özelliklere tıklayıp İnternet Protokolü Sürüm 4’ü işaretlemelisiniz. Tekrar özelliklere basıp “8.8.8.8” ve “8.8.4.4” adreslerini DNS sunucu adresleri kısımlarına yazmalısınız.

images

Yasaklı Sitelere Giriş DNS 2018 Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ceren dedi ki:

    elinize sağlık yasaklı sitelere giriş için dns ayarlarını yaptım kısa bir şekilde ödevimi hemen bitirdim hazırlayana teşekkür ediyorum. :)

Yorum Yaz