Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Yaşadığınız Yerde Görülen İklimin Özellikleri Günlük Yaşantınızda Neleri Etkiler?

Bu yazımızda yaşadığınız yerde görülen iklimin özellikleri günlük yaşantınızda neleri etkiler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Yaşadığımız yerde ülkemizde görülen üç iklim tipi de görülmektedir. Karadeniz, Akdeniz ve Karasal İklimi’n yaşandığı bölgemizde ve yaşadığımız yerde dört mevsim de yaşanmaktadır. İklimin günlük olarak hayata etkisi mevsimsel olarak gerçekleşmektedir.

Yaz aylarında normal sıcaklıklar ve mevsim normallerinden üzerinde sıcaklıklar yaşanmaktadır. Bu da susuzluk, kuraklı gibi sorunları ortaya çıkarır. Kış aylarında ise yağış ve soğuk hava hakimdir. Bu da insanların kolay hastalanmasına neden olur. Bahar ayları ise geçiş ayları olarak ısınma ve soğuma geçişine göre insanların giyinme olarak kararsız kaldığı, yiyecek olarak da gelecek zamanlara hazırlık yaptığı mevsimlerdir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. teoman dedi ki:

    Yaşadığımız yerdeki iklimin özellikleri günlük yaşantımızı kimi zaman olumlu kimi zaman olumsuz etkiler. Ama yaşantımızı doğrudan etkilediği kesindir. Hatta yaşanılan yerdeki iklim insanların ruhunu ve psikolojisini de etkilediği ispatlanmıştır

Yorum Yaz