Yaşadığınız İlde Türk kültürünü Yansıtan Hangi Eserler Bulunmaktadır Araştırınız.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Yaşadığınız İlde Türk kültürünü Yansıtan Hangi Eserler Bulunmaktadır Araştırınız.

Bu yazımızda yaşadığınız ilde Türk kültürünü yansıtan hangi eserler bulunmaktadır araştırınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İstanbul, tarih boyunca en önemli şehirlerden biri olmuştur.İstanbul birçok milletin kültürünün bir arada olduğu bir şehirdir. Türk kültürünün etkili olarak yaşandığı bir şehir olarak İstanbul en gözde şehirlerden biridir. İstanbul bütün dünyanın gözünün üstünde olduğu bir şehirdir.

Türk kültürünü yansıtan unsurları İstanbul’da sıklıkla görebiliriz. Bunların başında camiler, çeşmeler, hanlar, hamamlar, kervansaraylar, vakıflar bulunmaktadır. İstanbul’un dört bir yanı vakıf arazileri ile doludur. Çeşmeler şehrin köşe taşlarını oluşturmaktadır. Camiler şehrin en önemli mimari eserleridir. Mimari eserler, Türk kültürünün yaşanmasında ve gelecek yıllara taşınarak nesillere aktarılmasında oldukça etkilidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. aaaaahhhhhhhhhh dedi ki:

    ay ne kadar güzel bir bitchaes ahh

  2. Gsjbg dedi ki:

    Bu ne ya 0 aldım abi eser diyoruz hadi ama

  3. hale dedi ki:

    Yaşadığım ilde Türk kültürünü yansıtan çok eser vardır. Ben Ankara’da oturuyorum. Anadolu Medeniyetleri Müzesi var bizim kültürümüzün tüm ögeleri saklanmış ve burada bizlere sunulmuştur.

Yorum Yaz