Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Yarıyıl Tatili Nasıl Değerlendirilmeli

Yarıyıl Tatili Nasıl Değerlendirilmeli

Milyonlarca öğrencinin sabırsızlıkla beklediği yarıyıl tatili sonunda geldi. Birçok öğrenci sınav stresini üzerinden atıp, sonunda rahatlamak için fırsat buldu. Öğrenciler için ise koskoca 15 günlük bir tatil süreci başladı. Öğrencilerin birçoğu ise bu 15 günlük tatili nasıl değerlendirmesi gerektiği sorusunu düşünmeye başladı.

Bu sömestr tatilinde zayıf notu olan ve bir dersi bir türlü başaramayan öğrenciler için bu yarıyıl tatili bulunmaz bir fırsattır. Öğrenci yapamadığı derslerin kaynaklarını bulup, bu 15 tatilde bu konuları tekrar etmelidir. Bu konudaki eksikliklerini tamamlayarak ikinci döneme daha hazır bir şekilde girmek için çabalamalıdır. Tabi ki koskoca bir dönem boyunca çalıştıktan sonra sizin rahatlamanız gereken bu 15 günü tek çalışarak geçirmeyin. Günlük belirli aralıklarla sadece başarısız olduğunuz derslerin ağırlıkta olduğu bir çalışma programı hazırlayın. Bu çalışma programınızı uygulayın ve arta kalan zamanlarınızda stres atmaya çalışın.

Üniversite sınavlarına veya Lise giriş sınavlarına hazırlanan öğrenciler ise bu yarıyıl tatilinde bol bol test çözün. Temel eksikliğiniz olan konuları gözden geçirin. Durumunuz var ise özel dersler alarak anlayamadığınız konuları bir öğretmen aracılığıyla tekrar öğrenin. Önemli derslerden ilk dönemde işlenen konuları analiz edip, konu tekrarları yapın. Günlük konu testi çözün ve kendinizi ikinci döneme eksiksiz bir şekilde girecek şekilde ayarlayın. İkinci dönemin sizin için yeni bir başlangıç olduğunu unutmayın ve en iyisini başarabilmek için şimdiden çalışmaya başlayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz