Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Nisan 2021

Yardımlaşma ve Paylaşmanın Toplumsal Huzur Açısından Önemi Nedir?

Bu yazımızda yardımlaşma ve paylaşmanın toplumsal huzur açısından önemi nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Toplumun bir arada huzurlu, mutlu ve sükun içinde yaşamasına neden olan bazı manevi duygu ve düşünceler bulunmaktadır. Bunlar örf, anane, gelenek, görenek, ahlaki ve hukuki olarak tarih içinde zamanla yerleşik hale gelen insani ve beşeri duygu ve düşüncelerdir.

İnsanlık tarihinin en kadim gelenek ve göreneklerinden biri olarak yardıma muhtaç biriyle yardımlaşma ve onunla bir şeyler paylaşma durumu, insani, beşeri, içtimai ve dini açıdan en doğru olan şeydir. Vicdan ve insaf duygu ve düşüncelerinin toplumda yerleşik hale gelmesi yardımlaşma ve paylaşma ile pekişmektedir.

Yardımlaşma ve paylaşma insanların kalplerini birbirine yaklaştırır. Kalplerin birbirine yaklaşması toplumda adalet, merhamet, vicdan, insaf, sevgi ve saygı değerlerinin yerleşik hale gelmesini sağlar. Bu değerler eğitim sisteminin bir parçası olarak da ele alındığından nesiller boyu devam etmektedir. İnsanın içinde olan duygu ve düşünceleri iyi yöne doğru kanalize etmesi önemli ölçüde toplumda huzuru temin etmektedir.

Birlik ve beraberlik, barış ve huzur insanların maddi ve manevi birbirlerine yaklaşmalarıyla ve insani ilişkiler kurmalarıyla mümkün olmaktadır. Bu da ancak manevi duygu ve düşüncelerin varlığının korunmasıyla mümkün olmaktadır. Huzur insanların temin edebileceği ve bunları yardımlaşma ve paylaşma gibi beşeri faaliyetlerle sağlayabilecekleri bir durumdur.

Yardımlaşma ve Paylaşmanın Toplumsal Huzur Açısından Önemi Nedir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. funda dedi ki:

  paylaşma ve yardımlaşma toplumda huzur sevgi saygı gibi şeylerin artmasını sağlar

 2. asen dedi ki:

  Yardımlaşma insanları birbine bağlar huzuru sağlar.

 3. verda dedi ki:

  Yardımlaşma ve paylaşmanın toplumsal huzur açısından önemi oldukça büyüktür. Çünkü biz insanların ruhu iyilik yapmak üzerine şekillenmiştir. Ne zaman birine yardımda bulunsak yada malımızı paylaşsak iyilik yapmanın huzuruyla dolar içimiz.

  1. De bondarenko yeni kalp ne us heybe dedi ki:

   Biz burda yorum yap dedik

Yorum Yaz