Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Yardımlaşma ve Dayanışmayı Anlatan Yazı - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Yardımlaşma ve Dayanışmayı Anlatan Yazı

Toplum sağlığı incelendiğinde öncelikli olarak karşımıza yardımlaşma ve dayanışmanın önemi çıkmaktadır. Toplumlar bireylerden meydana gelmektedir ve bireyler arasındaki ilişkiler de o toplumun temel yapısını oluşturmaktadır. Bu nedenle toplumun bireyleri nasıl bir ilişki içerisinde olursa toplum da öyle bir görünüme kavuşacaktır.

Yardımlaşma ve dayanışma dendiğinde akla ilk olarak toplumu oluşturan bireyler arasında karşılıklı olarak ve çıkarsızca gerçekleştirilen iyilikler akla gelmektedir. Bir insan çevresinde gördüğü yardıma muhtaç insanlara yardım ettiğinde toplumda yardımlaşma ve dayanışma artar. Her insan bu şekilde davrandığında ise o toplum sağduyulu bir toplum haline gelir ve sağduyulu toplumlara zarar verebilmek mümkün değildir. Her insan bencil bir şekilde kendini düşünürde bireyleri yıkmak ve onlara zarar vermek kolaylaşır.

İnsanlar bireysel olarak güçlü değildir ancak bir toplumun fertleri bir araya geldiğinde ortaya çok büyük bir güç çıkmaktadır ve bu güce karşı koymak da mümkün olmayacaktır. Bu nedenle her insanın öncelikle kendi çevresinden başlayarak yardımlaşma ve dayanışmaya önem vermesi gerekmektedir. Güçlü toplumlara ulaşmak ancak bu şekilde mümkün olacaktır.

Yardımlaşma ve Dayanışma İle İlgili Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781