Yardımlaşma ve Dayanışma İle İlgili Yazı

Yardımlaşma ve Dayanışma Hakkında Bilgi, Yardımlaşma ve Dayanışma İle İlgili Yazılar Kompozisyon

Yardımlaşma ve Dayanışma

İnsanoğlu eşi, dostu, arkadaşları, çevresi ile bir bütündür. İnsan doğası gereği yalnız yaşayamaz, toplum içinde diğer insanlarla sürekli etkileşim halinde bulunmaktadır. İnsan bu etkileşim içerisinde karşılıklı olarak diğer insanlarla her anlamda alışverişte bulunur.

Tecrübelerine dayanarak birçok söz söyleyen atalarımız, yardımlaşma ve dayanışma hakkında da pek çok atasözü dile getirmişlerdir. Bir elin nesi var, iki elin sesi var; Yalnız taş duvar olmaz; Ağaç yaprağıyla gürler gibi.

Yardımlaşma ve dayanışma toplum fertlerinin sahip olması gereken en güzel özelliklerdendir. Bir arada yaşayan insanlar sürekli yardımlaşma içerisinde olursa hem daha mutlu hem de daha huzurlu olurlar. Kapı komşun ile el ele vererek bir iş ortaya koymak kadar keyifli başka bir iş yoktur. Birlikte yapılan işler aynı zamanda daha kısa sürede yapıldığından böylece aynı zamanda çok daha fazla iş yapabilmek de mümkündür.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte insanlar sanal bir dünyada yaşamaya başlamış, sosyal ilişkileri git gide zayıf bir hal almıştır. Artık değil yardımlaşmak insanlar yan komşunun adını bile bilmemektedir. Ancak hem bireysel hem toplumsal olarak yardımlaşma insan açısından büyük önem taşır. Bu nedenle günlük hayatımızda ihtiyacı olanlara yardım etmekten geri kalmayalım. Böylece daha hoşgörülü ve sağduyulu bir toplum haline gelmek mümkündür.

Yardımlaşma ve Dayanışma ile ilgili yazı ve Yardımlaşma ve Dayanışma ile ilgili kompozisyon hakkında yorumlarınızı aşağıdan hemen yazabilirsiniz.

80 yorum

  1. Buradaki herkes salak bence ya birisi 10 gün önce yazmış ona 10gun sanra cevap veriyorsenin yorumunu o gorecek mi bakin benim bu yorumunuda kimse girmeyecek ama ben yeni açanlar ve yoruma bakacak olanlar için yazdım (sınıfın en çalışkan kişisi)

  2. küçük çocukların araştırma ödevlerinde böyle komosüzyonlar harika olur bencebu site bir harika olmuş herkese öneriyorum çok açık ve net cümleler olmuş tebrik ediyorum

      • Madem beğenmedin sen yaz da görelim.İnsanların emeğine saygısızlık edemezsin ayrıca bence kıskançlığından beğenmediğini söylüyorsun ve bir konu ile ilgili kompozisyon v.b. uazmak sandığın kadar kolay değil lütfen BİRAZ SAYGI hiç değilse beğenmesen bile bu kadar emek sarfedilen bi şeye bu yorumu yapma !!!!!!!!! :( :p

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.