Yardımcı Fikir Nedir Kısaca

ihlamur

Türk edebiyatında bir çok edebi eser yazılmaktadır. Şiir, hikaye, roman, masal hangi tür edebi eser olursa olsun tüm eserlerin özünde bir yardımcı fikir vardır. Bir eser kaleme alınırken o yardımcı fikir etrafında o eser yazılır ve okuyucuya o yardımcı fikir verilmeye çalışılır.

Yardımcı fikir aslında asıl verilmek istenen ana fikri destekler niteliktedir. Yani yardımcı fikir için ana fikri destekleyen, ana fikrin etrafında çevrelenen duygu ve düşüncelerdir diyebiliriz.

Yardımcı fikirler tek başına pek bir anlam ifade etmez. Bu nedenle de eserlerdeki bulunan yardımcı fikirler arasında da kopmaz bir bağ vardır. Yani her yardımcı fikir birbirini destekler. Bu nedenle de yardımcı fikir ile ana fikrin karıştırılmaması için yardımcı fikir ve ana fikir arasında mantıklı bir ilişkinin olması gerekmektedir.

Edebi eserlerin her bir paragrafında bir yardımcı fikir bulunmaktadır. Ana fikir ise yazının tamamında anlatılmak istenen tek bir düşüncedir. Bu açıdan ana fikir ile yardımcı fikri birbirinden ayırmak daha kolay olacaktır.

Yardımcı Fikir Nedir Nasıl Bulunur Konulu Yazımız İçin Yorumlarınızı Hemen Bize Yazın. 

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.