Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2020

Yanlış Hesap Bağdat’tan Döner Atasözünün Anlamı ve Hikayesi

Aşağıda yanlış hesap bağdat’tan döner atasözünün anlamı ve hikayesi kısaca olarak ele alacağız.

Yanlış Hesap Bağdat’tan Döner Atasözünün Anlamı

Yanlış hesap Bağdat’tan döner atasözü, bir şeyin yanlış yapıldığının önünde sonunda muhakkak fark edileceğini ifade eden ve zaman geçse de düzeltilebileceğini aktaran bir atasözüdür.

Yanlış Hesap Bağdat’tan Döner Atasözünün Hikayesi

Yeni bir araç servisi kurduk. Bu serviste her türlü benzinli araca otomobil düzeyinde bakıyorduk. Ustalarım gerçekten çok iyi çalışıyordu. Çok iyi elemanları bir araya toplamıştık. İşlerimiz çok güzel gidiyordu. Bazı aksaklıklar olsa da zaman içinde toparlarız diyorduk.

Bir gün bir müşteri son model bir araç bıraktı. Elektrik aksamını düzeltmeye çalıştık. Fakat kabloları yanlış bağlamışlar. Bu tür hataları göz ardı etmek mümkün olmuyordu. Çünkü müşteriler ceza yiyorlardı. Bu nedenle bu konuda dikkatli olmamız gerekiyordu.

Müşteri arabasını aldı ve son kontrolleri yapmadan bir şekilde dükkandan çıktı. Sanırım acelesi vardı. Sorun da o kadar göz önünde değildi. Çok geçmeden yarım saat sonra geri döndüğünü gördüm. Bir sorun olduğunu anladım. Arabadan bir hışımla indi. Sorunu aktardı. İlgili ustayı çağırdım. Durumu düzelttirdim. Yanlış hesap Bağdat’tan döner beyefendi rahat olun dedim, yemek ısmarlayıp çay ikram ettim de gönlünü ancak o şekilde alabildim. Müşteri kıymetlidir, veli nimetimizdir.

Yanlış Hesap Bağdat’tan Döner Atasözünün Anlamı ve Hikayesi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hande dedi ki:

    Yanlış hesap bağdattan döner atasözü; insanların birbirleriyle ilişkilerinde doğru ve dürüst olmaları gerektiğini aksi hâlde, er veya geç hilekârlıklarının gizli kalmayıp ortaya çıktığında üzüleceklerini ifade eder.

Yorum Yaz