Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2019

Yanınızdan Hızla Geçen İtfaiye Aracı, Size Çocukken Komşunuzun Evinin Yandığını Hatırlatabilir. Neden?

Aşağıda yanınızdan hızla geçen itfaiye aracı, size çocukken komşunuzun evinin yandığını hatırlatabilir neden kısaca olarak ele alacağız.

Bazı olaylar kalıcı olarak hayatımızda belli bir iz taşır. Uzun süreli bellek hatıralarımızın canlanmasına neden olan olaylar yaşandığında da devreye girer. Çocukken yaşadığımız bazı olayları bazı hatırlatıcılar sayesinde tekrar aklımıza gelmesi de bundan ileri gelmektedir.

Yanımızdan hızla geçen bir itfaiye aracının çocukken komşumuzun evinin yandığını hatırlatması da nesnelere yüklediğimiz anlamların hatıralarımızda yer alması anlamına gelmektedir. Bazı olayların hayatımızda derin izler bırakması, korku, heyecan gibi duyguları yoğun olarak yaşadığımız anlamına gelmektedir. Hatıralarımız bizi geçmişe götüren yaşanmışlıklar olarak hatırımıza kalan olaylar olma özelliği de taşımaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu köseoğlu dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, Yanınızdan Hızla Geçen İtfaiye Aracı, Size Çocukken Komşunuzun Evinin Yandığını Hatırlatabilir. Neden? işime yaradı ödevimde, ben Muş kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

Yorum Yaz