Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2020

Yalancının Mumu Yatsıya Kadar Yanar Atasözünün Anlamı Hikayesi

Aşağıda yalancının mumu yatsıya kadar yanar atasözünün anlamı hikayesi kısaca olarak ele alacağız.

Yalancının Mumu Yatsıya Kadar Yanar Atasözünün Anlamı

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar atasözü, yalan söyleyen kişinin kurguladığı olayların çok geçmeden fark edileceğini anlatan bir atasözü olarak dile getirilmektedir. Yalanla iş görenlerin o işi devam ettiremeyeceklerini hakkında ders veren bir sözdür.

Yalancının Mumu Yatsıya Kadar Yanar Atasözünün Hikayesi

Berk, yalan söyleme alışkanlığını bırakmıyordu. Bu nereden alışmıştı bilemiyorum. Belki de buna biz sebep olduk. Sürekli üzerinde baskı kurduğumuz için özellikle okul konusunda çok yalan konuşuyordu. Bir öğretmen olarak çocuğumun okul konusunda yalan konuştuğunu hemen anlıyordum.

Berk bir gün okula gitmek istemediğini söyledi. Nedeni de kendisini iyi hissetmemekle açıkladı. Bunu anlayışla karşıladım. Fakat durumu iyi görünüyordu. Aşağıya indim ve mutfakta biraz oyalandım. Berk evden çıktığımı zannetmişti. Fakat ben mutfakta duruyordum.

Biraz sonra merdivenlerden inen birini hissettim. Bu berk’ti. Hazırlanmıştı ve kıyafetinden başka bir yere gittiği belli oluyordu. O an yıkıldım. Çok rahat bir şekilde yalan söylemişti ve aklıma gelen başıma gelmişti. Bunu bana yapmaması gerekiyordu.

O güne kadar yapmadığım bir şey yaparak ondan şüphelendim ve takip etmeye başladım. İki sokak geride arkadaşlarıyla buluşup, internet kafeye girdiler. Evde internet ve bilgisayar vardı, her türlü istediği oyunu da oynuyordu. Buna anlam veremedim.

Kafeye girdim, onu ve arkadaşlarını sigara içerken bahçede yakaladım. Beni görünce şok oldu. Derhal onu alıp arkadaşlarıyla birlikte oradan çıktım. Diğerlerini tek tek evlerine bıraktım. Berk ile evde uzun bir konuşma yaparak onu cezalandırdım. Aramız açıldı ama pişman olmuştu. Bir daha yapmamak için söz verdi. Ona güvendim ve bir daha böyle bir şeye şahit olmak istemediğimi söyledim.

Yalancının Mumu Yatsıya Kadar Yanar Atasözünün Anlamı Hikayesi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. deniz dedi ki:

    Yalancının mumu yatsıya kadar yanar atasözünün hikayesi bu şekilde mi gerçekten bana annem bir keresinde başka şekilde anlatmıştı. Demek ki annem biraz da kendinden bir şeyler katmış :)

Yorum Yaz