Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Yalan Söylemek İle İlgili Kısa Hikayeler

Yalan söyleme ile ilgili kısa hikayeler hakkında bilgi, Yalan söylemek ile ilgili kısa hikayeler

Ayşe annesine yardım etmeyi çok seviyordu. Ev işleri de çok ilgisini çekiyordu. Annesinin vitrindeki tabaklarını çıkarıp siliyor sonra tekrar yerine koyuyordu. Yine bir gün annesinin gözünden sakındığı tabaklarını çıkartıp silmeye başladı. Kendince vakit geçiriyor, bir çeşit oyun oynuyordu. Kardeşi Elif de Ayşe’nin yanına geldi ve beraber oyun oynamaya, tabakları silmeye devam ettiler.

Oyuna iyice dalan iki kardeşten Ayşe yanlışlıkla annesinin tabaklarından birini silerken elinden düşürdü. Elif de bunu görmüştü. Ayşe annesinden çok koktuğu için hiç sesini çıkarmadı. Ancak annesi patırtıyı çoktan duymuştu ve telaşla iki kız kardeşin yanına geldi.

Annesi yemek tabağının kırıldığını görünce çok kızdı çünkü o takımı çok seviyordu. Ayşe’ye tabağı kimin kırdığını sordu ancak Ayşe korkusundan yalan söyledi, suçu kardeşi Elif’in üstüne attı. Annesi de Elif’e ceza verdi ve odasından çıkmasını yasakladı.

Elif ise bu iftiraya hiç sesini çıkarmamıştı. Ablasının ceza almasını engellemek için suçu kabullense de içten içe çok üzüldü. Ayşe de bu duruma duygusuz yaklaşmadı ve suçu kardeşine attığı için çok üzüldü. Annesine gidip tabağı kendisinin kırdığını anlattı. Annesi de Ayşe’ye yalan söylediği için çok kızdı ve kardeşinden özür dilemesini istedi. Tabi ki Ayşe ceza almaktan da kurtulamadı.

Bu hikayede de gördüğümüz gibi yalan söylemek son derece kötü bir davranıştır ve her zaman dürüstlük seçilmelidir. Çünkü yalan insanların başına farklı işler açabilir, daha kötü bir duruma düşürebilir.

Yalan Söylemek İle İlgili Kısa Hikayeler Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Hikaye çok güzel. Çok teşekkür ederim 🤗🤗👍👍💕👁️‍🗨️🇲🇬

 2. Ela dedi ki:

  Bayıldım bu hikayeye ben de yalan söylemeyi sevmem

 3. Anonim dedi ki:

  Hikaye güzel ama ben bunu yazıcam çok uzun

  1. Anonim dedi ki:

   Bencede çok uzunn

 4. Bqtuhan dedi ki:

  Bence herkes yalan söylemeden hayat yasamiyor

 5. Sıla dedi ki:

  Ben Yalan nerdeyse hiç söylemem ama benım yakınımdakiler çok söylüyor bende soylemeye başlarım die çok korkuyorum bu hikaye çok anlamlı olmuş bu arada ♥

 6. Fatma dedi ki:

  Yalan gerçekten kötü bir şey

 7. Nesrin dedi ki:

  Çok güzel olmuş ben de yalan söylemem

 8. Anonim dedi ki:

  çok beğendim ben de yalan söylemeyi sevmem?????

 9. defne dedi ki:

  çok güzeldi yaa

 10. Anonim dedi ki:

  Cok anlamlı bir hikaye

 11. Damla dedi ki:

  Çok begendim bunu ??????? Ben asla yalan söylemeyi sevmiyorum bu arada.

Yorum Yaz