Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Nisan 2021

Vücudumuzun Bir Bölümünde Kan Dursa Ne Olurdu?

Bu yazımızda vücudumuzun bir bölümünde kan dursa ne olurdu kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hücreler, bir araya gelerek dokuları, dokular bir araya gelerek organları, organlar bir araya gelerek sistemleri, sistemler bir araya gelerek organizmayı yani canlıyı oluşturur. En önemli sistemlerden biri de kan dolaşımıdır. İnsan ve hayvanlarda bulunan bir sistemdir. Kan, vücudun bütün hücrelerini besleyen ve hücrelerden oluşan bir sıvıdır. Kanda su, vitamin ve minareller taşınarak organ ve dokuları beslemektedir.

Kan, vücut dolaşımı sağlayarak temiz ve kirli bir şekilde sürekli devridaim içindedir.  Vücudumuzun canlı kalmasını sağlar. Bu devamlılık içinde sürekli hücrelerimiz yenilenir ve hayata devam ederiz. Vücudumuzun bir bölümünde kan dursa, o bölümü kullanamaz hale geliriz. İlk önce o bölüm uyuşur eğer ciddi bir aksaklık varsa o bölüme kan gitmediği için kangren gerçekleşir. Kan gitmeyen bölüm kesilir. Bu o bölümün öldüğü anlamına gelmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. güner dedi ki:

    Vücudumuzun bir bölümünde kan dursa vücut dolaşımı sağlanamaz. Kirli kan vücuttan atılmaz ise pek çok soruna ve hastalığa sebebiyet verir. Bu nedenle vücut sisteminin düzenliliği şarttır.

    1. şevval dedi ki:

      Çok teşekület

Yorum Yaz